Szpital kupi karetkę i laser

Szpital Powiatowy w Stalowej Woli wzbogaci się wkrótce o nowy ambulans, a także o nowoczesny laser diodowy, który będzie wykorzystywany przez urologów. Zakupy dofinansuje stalowowolski Urząd Miasta.

Miasto postanowiło wesprzeć nasz szpital kwotą 350 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowej karetki, a także lasera na urologię. – Ten laser to bardzo nowoczesne urządzenie, służące głównie do usuwania gruczolaka prostaty. Umożliwia on przeprowadzanie praktycznie bezkrwawych zabiegów. Natomiast jeśli chodzi o karetkę, to jej zakup jest wyjątkowo pilny, ponieważ szpitalny tabor jest w opłakanym stanie. Przypominam, że w ubiegłym roku jedna z karetek uległa wypadkowi, a te które zostały – są w większości wyeksploatowane – mówi Edward Surmacz, pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli.

Szacunkowy koszt zakupu nowego ambulansu, to ok. 250 tys. zł. Z miejskich pieniędzy zostanie przeznaczone na ten cel 180 tys. złotych, a pozostała kwota będzie pochodziła od ubezpieczyciela za rozbity ambulans, a także ze środków szpitala. Nowa karetka pojawi się w szpitalu już wczesną wiosną. – Bardzo się cieszę, że miasto chce wspierać szpital. Przecież mimo, że jest to placówka powiatowa, służy też mieszkańcom Stalowej Woli – komentuje Edward Surmacz.

Władze miasta doskonale zdają sobie z tego sprawę. – Cieszę się, że możemy pomóc szpitalowi. I deklaruję, że w przyszłości też będziemy to robić. O ile miasto musi naliczać szpitalowi podatek od nieruchomości, to zapewniam, że każdego roku te pieniądze będą do niego wracały w postaci dotacji na sprzęt potrzebny do ratowania życia iz iżowia naszych mieszkańców – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.