Powiatowe ćwiczenia służb ratowniczych

Strażacy z PSP oraz OSP, policjanci, ratownicy medyczni, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, a także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego – wszyscy spotkali się w dniu 13 kwietnia podczas ćwiczeń zgrywających, zorganizowanych przez Wydział Organizacji i Zarządzania Kryzysowego stalowowolskiego Starostwa Powiatowego.

W tym roku, ćwiczenia odbywały się na terenie Stacji Segregacji Odpadów Komunalnych w Pysznicy. W ramach zaimprowizowanych sytuacji, doszło tu do skażenia chemicznego, podczas którego rannych zostało 2 osoby. Strażacy mieli pełne ręce roboty, ponieważ oprócz uporania się z chemikaliami, musieli również zagasić pożar, jaki pojawił się na niecce z odpadami.

Co ciekawe, na epizodzie w Pysznicy ćwiczenia zgrywające się nie zakończą. Był to dopiero pierwszy etap ćwiczeń, ponieważ w tym roku są one złożone i wielowątkowe. Kolejne epizody odbędą się 28 kwietnia w Bojanowie oraz 29 kwietnia w Kotowej Woli. W Bojanowie tematem ćwiczeń będzie pożar wielkoobszarowy, a w Kotowej Woli – powódź.