Nagroda Ministra Gospodarki dla Powiatu Stalowowolskiego

W dniu 9 kwietnia 2015 roku odbyła się w Baranowie Sandomierskim konferencja pt. “Kadry przyszłości – Klastry nowoczesnej gospodarki”, zorganizowana przez tarnobrzeski oddział Agencji Rozwoju Przemysłu. Celem konferencji była promocja szkolnictwa zawodowego,  współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami oraz dyskusja na temat roli klastrów w nowoczesnej gospodarce.

Uroczystym akcentem konferencji było wręczenie nagród Ministra Gospodarki dla przedsiębiorców, szkół oraz samorządów za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolenia zawodowego oraz efektywną współpracę w procesie kształcenia młodzieży na rzecz lokalnego rynku pracy. Cieszymy się, że wśród nagrodzonych samorządów znalazł się Powiat Stalowowolski. – To nagroda dla wszystkich zarządów Powiatu Stalowowolskiego. Zarówno tego, jak i poprzednich, ponieważ działania na rzecz promocji szkolnictwa zawodowego są przez nasz samorząd prowadzone już od lat. I jak widać – z dobrym skutkiem. Stalowowolskie szkoły dysponują nowoczesną bazą do nauki zawodu i co ważne – nie mamy problemu z przeprowadzaniem naboru. Młodzież wie, że mamy dobre szkoły, a ich ukończenie pomaga w zdobyciu pracy – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, który odbierał nagrodę z rąk Ewy Kowalczuk – przedstawiciela Ministra Gospodarki, a także Marcina Zielińskiego – wiceprezesa ARP S.A. oraz Macieja Ślęzaka – dyrektora oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu.

Warto zaznaczyć, że nagrody Ministra Gospodarki – za współpracę ze szkołami – trafiły również do dwóch firm ze Stalowej Woli: Huty Stalowa Wola S.A. oraz Uniwheels Production Poland Sp. z o.o. Natomiast za efektywną współpracę z firmami nagrodzono stalowowolskie Centrum Edukacji Zawodowej.