Wręczyli medale dla rodziców

21 kwietnia 2015 roku w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbyła się uroczystość wręczenia “Srebrnych Medali za Zasługi dla Obronności Kraju”. Uhonorowani nimi zostali m.in. mieszkańcy Stalowej Woli oraz gmin Zaleszany i Bojanów w Powiecie Stalowowolskim, a także Rudnika nad Sanem. Odznaczenia te są przyznawane za oddanie na służbę w Wojsku Polskim przynajmniej 3 synów.

– Gotowość do obrony granic kraju jest naszym największym obowiązkiem. Gratuluję Państwu wychowania dzieci w duchu patriotyzmu – mówił do odznaczonych starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, który był współgospodarzem imprezy i wręczał odznaczenia wspólnie z ppłk Leszkiem Stępniem – szefem niżańskiej WKU.

Medale otrzymali w większości mieszkańcy Stalowej Woli: Józefa i Stanisław Gałka, Janina i Stefan Jurek, Genowefa Jurkowska, Maria i Edward Kochan, Agnieszka Kolano, Stanisława i Kazimierz Koćmirscy. Oprócz nich uhonorowano jeszcze: Janinę i Władysława Wołoszyn (gmina Bojanów), Helenę i Edwarda Żak (Rudnik nad Sanem), a także Wiesławę i Eugeniusza Gęśla (gmina Zaleszany).

Oprawę artystyczną przygotowała młodzież z ZSP Nr 2 w Stalowej Woli im. Tadeusza Kościuszki.