IV Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6 drużyn wystartowało w IV Powiatowym Konkursie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zorganizowanym w stalowowolskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Wygrała ekipa z Centrum Edukacji Zawodowej.

Organizowane przez popularną „Budowlankę” zmagania cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.  W tegorocznej imprezie – w dniu 10 czerwca, zmierzyły się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (2 drużyny), Centrum Edukacji Zawodowej, Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, Medyczna Szkoła Policealna oraz Samorządowe Liceum Ogólnokształcące.

Oprócz sprawdzianu z wiedzy teoretycznej, uczniowie musieli poradzić sobie z takimi konkurencjami jak: udzielenie przedmedycznej pomocy lekarskiej, przejazd rowerem po wyznaczonej trasie, przejazd motorowerem po wyznaczonej trasie oraz jazda samochodem z talerzem Stewarta połączona ze zdjęciem kółka ringo zawieszonego na stojaku. Najlepiej z tymi zadaniami poradzili sobie w sumie uczniowie CEZ-u, którzy odnieśli zwycięstwo jako drużyna. Drugie miejsce przypadło uczniom z LO im. KEN, a trzecie – gospodarzom, czyli ekipie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Indywidulanie, najlepsi w poszczególnych konkurencjach byli: Kacper Kalbarczyk Kacper z ZSP Nr 2 (jazda na rowerze), Sebastian Bielecki z CEZ (jazda na motorowerze) oraz Mateusz Szczypek z ZSP Nr 2 (jazda samochodem).

– Każde działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym są cenne, a zwłaszcza te, które są adresowane do młodych ludzi. To przekłada się na liczbę wypadków na naszych drogach. Oby było ich jak najmniej. Wielkie brawa należą się zarówno uczestnikom, jak i organizatorom – mówił Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, który wręczał nagrody młodzieży wraz z wicestarostą Mariuszem Sołtysem, a także Rafałem Weberem – wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Zarówno WORD, jak i Powiat Stalowowolski, były jednymi ze sponsorów konkursu.