Za nami III Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy

Mimo upalnej pogody, blisko 200 osób stanęło w niedzielę – 19 lipca, na starcie organizowanego przez Powiat Stalowowolski „III Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego”. Trasa liczyła 60 km długości, a na rowerzystów czekała niespodzianka w postaci pikniku w miejscowości Lipa.

– Wszystkim uczestnikom imprezy należy się wielki szacunek za determinację i wytrwałość, bo jechaliśmy naprawdę w dużym upale. Mimo to, ludziom dopisywały humory i podczas imprezy panowała przyjazna, rodzinna atmosfera. Ale nie mogła być inna, skoro większość rowerzystów brała udział w naszym rajdzie już po raz kolejny – mówi wicestarosta Mariusz Sołtys.

Jak zwykle, rajd rozpoczął się na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli. W tym roku trasa przebiegała przez: Pysznicę, Rudę Jastkowską, Jastkowice, Goliszowiec, a półmetek rajdu wyznaczono w miejscowości Lipa w gminie Zaklików. Ku uciesze zmęczonych rowerzystów, na miejscowym stadionie czekały na nich świeżo upieczone jagodzianki oraz wiele innych przysmaków przygotowanych przez lipską piekarnię „Złoty Kłos”. – Dziękujemy mieszkańcom Lipy – Barbarze Hołody, Mirosławowi Machowi, Dariuszowi Chmielewskiemu, Magdalenie Bojczuk oraz Beacie Trybule za zorganizowanie pikniku dla uczestników rajdu. Wielu z nich chętnie wzięło udział w przygotowanych konkursach, choćby w rzucie oponą rowerową, czy biegu w alkogoglach. Było dużo dobrej zabawy. Sporo, oczywiście pozytywnych emocji, towarzyszyło zorganizowanej przez nas tradycyjnie podczas rajdu loterii fantowej. Rozlosowaliśmy wśród uczestników aż 80 nagród, w tym m.in.: kaski rowerowe, różnego rodzaju akcesoria rowerowe oraz sprzęt na biwaki – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Kancelarii Starosty w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiadał za organizację rajdu. Nagrody wręczali: starosta Janusz Zarzeczny, Rafał Weber – wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu,  a także jadący wraz z pozostałymi uczestnikami w rajdzie prezydent Stalowej Woli – Lucjusz Nadbereżny i wicestarosta stalowowolski – Mariusz Sołtys.

Obok Powiatu Stalowowolskiego, sponsorami nagród w konkursach i loterii oraz pakietów startowych wręczanych wszystkim uczestnikom rajdu, były również: Miasto Stalowa Wola, tarnobrzeski WORD, Thoni Alutec, Agencja Reklamy NADO, portal stw24.pl, Samko Koczwara, Tip-Top oraz Sklep Sportowy Maraton. – Duże podziękowania należą się również tym wszystkim, którzy pomagali nam w zabezpieczeniu rajdu. Przede wszystkim niezastąpionym strażakom z OSP Stalowa Wola, którzy jak zawsze eskortowali i asekurowali kolumnę rowerzystów przez całą trasę. Bardzo pomogli nam również policjanci ze stalowowolskiej Komendy Powiatowej Policji, którzy zabezpieczyli wyjazd z miasta oraz kierowali ruchem w najbardziej newralgicznych miejscach. Jak zwykle mogliśmy też liczyć na pomoc klubowiczów z PTTK Łazik w Stalowej Woli – mówi Tomasz Wosk.