15-lecie DPS w Stalowej Woli

Przez 15 lat funkcjonowania stalowowolskiego DPS-u, mieszkało w nim łącznie aż 370 osób. Obecnie jest ich 88. – Postępujemy z naszymi mieszkańcami w myśl motta: czyń tak, jak chciałbyś żeby tobie czyniono. W znakomitej większości to ludzie starzy i schorowani, a my nie ograniczamy się jedynie do opieki nad nimi, ale staramy się im też zapewnić jak najwięcej radości w tej jesieni ich życia – komentuje Jan Gorczyca, który kieruje DPS-em od początku jego istnienia.

I właśnie tę troskę, z jaką dyrekcja i pracownicy podchodzą do mieszkańców DPS-u, docenia Janusz Zarzeczny, starosta Powiatu Stalowowolskiego. – Wasza praca to służba. Ona wymaga od was dużej pokory. To dzięki wam, mieszkańcy mogą czuć się tu jak w prawdziwym domu – spokojnie i bezpiecznie – przekonywał starosta.

W jubileuszowych uroczystościach wzięło udział wielu samorządowców, niektórzy z obecnych byli nawet osobiście zaangażowani w powstanie świętującej swoje 15-lecie placówki. Jedną z takich osób jest Alfred Rzegocki – obecnie powiatowy radny i członek Zarządu Powiatu Stalowowolskiego, który będąc jeszcze prezydentem Stalowej Woli, wbił pierwszą – symboliczną łopatę pod budowę tutejszego DPS-u.

Oprócz przedstawicieli lokalnych władz, z życzeniami przybyło wielu innych gości z całego regionu, w tym również dyrektorzy innych DPS-ów. – Tak jak w żadnym domu nie może zabraknąć takiej przyprawy jak gorczyca, tak i ten dom trudno sobie wyobrazić bez Gorczycy. Bez Jasia Gorczycy – mówiła dyrektorka rzeszowskiego DPS-u, składając życzenia dyrektorowi Janowi Gorczycy.

Wraz z władzami oraz zaproszonymi gośćmi, jubileusz świętowali również obecni mieszkańcy oraz kadra DPS-u. Impreza, która początkowo miała podniosły i uroczysty charakter, zamieniła się później w pożegnanie lata, w którym chętnie brali udział również mieszkańcy okolicznych bloków. Jak to na zabawie, nie zabrakło pysznego poczęstunku, a także muzyki i to w świetnym wykonaniu – znanego i lubianego tenora Piotra Szpary oraz orkiestry dętej „Olek Orkiestra” z Janowa Lubelskiego.

{gallery}15latDPS{/gallery}