Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP

W zmaganiach uczestniczyły drużyny OSP ze Stalowej Woli, Charzewic, Chwałowic, Zdziechowic, Turbi, Zaklikowa, Rzeczycy Okrągłej, Jastkowic, Pysznicy oraz OSP Obojna i OSP Kotowa Wola.

Wystartowały także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Chłopców i Dziewczyn z miejscowości: Rzeczyca Okrągła, Laski, Antoniów i Gwoździec.

Po uroczystej defiladzie z udziałem Orkiestry Dętej OSP Zbydniów rozpoczęto zawody. Najpierw w sztafecie pożarniczej wystartowały drużyny kobiece i męskie, następnie odbyły się zmagania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a po nich ćwiczenia bojowe drużyn męskich i kobiecych.

Wśród Drużyn Młodzieżowych Chłopców najlepsza okazała się Drużyna z Rzeczycy Okrągłej, na II miejscu znalazła się Drużyna OSP Laski, III miejsce należało do OSP Antoniów, a IV do Drużyny Chłopców OSP Gwoździec.

I miejsce wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt zajęła OSP Laski, II miejsce Drużyna z Rzeczycy Okrągłej.

W klasyfikacji generalnej w rywalizacji mężczyzn I miejsce zajęła OSP Pysznica, II miejsce OSP Kotowa Wola, III miejsce OSP Obojna.

W rywalizacji kobiet I miejsce zajęła OSP Obojna, II miejsce OSP Pilchów, III miejsce OSP Rzeczyca Okrągła.

Nagrody specjalne otrzymali także najmłodsi zawodnicy. Puchar Komendanta PSP w Stalowej Woli przypadł Drużynie OSP z Kotowej Woli.

Zawodom towarzyszyła wystawa samochodów strażackich i sprzętu ratowniczego oraz pokazy: gaśniczy i ratownictwa technicznego.