Tak obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku, rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano w Stalowej Woli w wyjątkowo uroczysty sposób. Po odprawionej w konkatedrze przez biskupa Krzysztofa Nitkiewicza mszy za Ojczyznę, ulicami miasta przeszła uroczysta defilada. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury, maszerowali m.in.: żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego Garnizonu Nisko oraz przedstawiciele innych służb mundurowych – straży pożarnej, policji, a także klasy mundurowe, harcerze, poczty sztandarowe i liczni mieszkańcy.

Na Placu Piłsudskiego z krótkimi przemówieniami wystąpili: bp Krzysztof Nitkiewicz, poseł Rafał Weber, prezydent Lucjusz Nadbereżny oraz starosta Janusz Zarzeczny. – Jesteśmy dzisiaj tu wszyscy nie dlatego, że tak wypada, ale dlatego że tak czujemy, bo jesteśmy patriotami – mówił w swoim wystąpieniu stalowowolski starosta. A zakończył je słynnymi słowami Norwida – Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek.

Prowadzący uroczystość porucznik Ireneusz Kozubal odczytał również apel pamięci, a uroczystości zakończyły się ogniskiem i wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.