Zdobądź 5 tysięcy złotych na lokalną inicjatywę!

Początek nowego roku to nowe plany i wyzwania. Jeśli masz w głowie ciekawy pomysł, na który brakuje Ci pieniędzy, chcesz zrobić coś z myślą o innych, przyjdź i posłuchaj jakie masz możliwości.

W ramach projektu Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne w latach 2014 – 2016 młode organizacje społeczne oraz grupy nieformalne (min. 3 osoby) mogą uzyskać dotację do wysokości 5000 złotych na zadania mieszczące się w katalogu sfer działalności pożytku publicznego.

Przykładowe obszary objęte wsparciem finansowym to: pomoc społeczna, rozwój gospodarczy, ochrona i promocja zdrowia, działalność na rzecz seniorów, promocja tradycji narodowych, wypoczynek dzieci i młodzieży, promocja dziedzictwa narodowego, promocja i organizacja wolontariatu, pomoc dla Polonii i Polaków za granicą, rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Bezpłatne szkolenie „Jak efektywnie uczestniczyć w projekcie „Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne” odbędzie się 4 lutego (czwartek) o godz. 16:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, ul. Podleśna 15, w sali 113 (I piętro).

Szkolenie poprowadzą przedstawiciele Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Organizatorem spotkania jest Wydział Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Program spotkania:

• O programie FIO, projekcie Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne i możliwych do realizacji inicjatywach w ramach ww. programu i projektu

• Pytania i odpowiedzi – cz. 1

• Regulamin, formularz wniosku, karta oceny wniosku

• Pytania i odpowiedzi – cz. 2

• O animacji lokalnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Harmonogram spotkań w poszczególnych powiatach:

2 lutego, godz. 14.00 – sala obrad Starostwa Powiatowego w Ropczycach;

3 lutego, godz. 14.00 – sala obrad Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu;

4 lutego godz. 16.00 – sala obrad Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli;

6 lutego godz. 17.00 – dom weselny „KRIS-MAT” w Rzochowie gm. Przecław, powiat mielecki

9 lutego godz. 15.00 – sala obrad Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej;