Lekarz stalowowolskiego Szpitala Tadeusz Abratowski laureatem Plebiscytu ESKULAP 2015

Plebiscyt Eskulap województwa podkarpackiego organizowany jest co roku. Pacjenci wybierają lekarzy cieszących się ich zdaniem najwyższym autorytetem. Plebiscyt przebiega w trzech kategoriach: lekarz pierwszego kontaktu, lekarz specjalista i lekarz stomatolog. W piętnastej edycji plebiscytu oddano ponad 10 tys. głosów. Gala z wręczeniem statuetek odbyła się w Sali Kryształowej Hotelu Prezydenckiego w Rzeszowie.

Tadeusz Abratowski karierę zawodową rozpoczął w stalowowolskim Szpitalu 1 października 1977 roku jako lekarz stażysta. Do chwili obecnej przeszedł wszystkie jej szczeble pracując na stanowisku młodszego asystenta, asystenta, starszego asystenta i zastępcy ordynatora. Tu zdobywał i doskonalił umiejętności praktyczne, a posiadaną wiedzę poszerzył uzyskując, najpierw pierwszy stopień specjalizacji w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej, a następnie w 1990 roku, tytuł specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii. Obok pracy w oddziale szpitalnym, udziela także świadczeń w poradni chirurgii urazowo-ortopedycznej i poradni wad postawy. Wykonuje także badania usg zarówno u dorosłych, jak i dzieci. W pracy cechuje go sumienność i dokładność. Posiada olbrzymie doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej pracy zawodowej. Jest cenionym specjalistą zarówno przez pracodawcę, współpracowników, jak i przez pacjentów. Sympatię pacjentów zdobył przez takie cechy jak: otwartość, cierpliwość i stałą gotowość niesienia pomocy, poparte rzetelną wiedzą i doświadczeniem. Znalezienie się w gronie laureatów plebiscytu „Eskulap 2015” województwa podkarpackiego, w kategorii „lekarza specjalisty” to najlepszy dowód zaufania wyrażonego przez pacjentów za codzienna pracę dla ratowania ich zdrowia.

W ubiegłych latach dzięki głosom pacjentów prestiżową statuetkę otrzymali również inni lekarze stalowowolskiego Szpitala:

2005 – lek. med. Andrzej Sudoł – spec. chorób wewnętrznych

2006 – lek. med. Halina Morawiec – spec. reumatolog

2007 – lek. med. Eugeniusz Czuj – spec. chorób wewnętrznych, spec. kardiolog

2008 – lek. med. Roman Suduł – spec. ortopeda traumatolog

2010 – lek. med. Janina Karaś – spec. chorób wewnętrznych i hematologii

2012 – lek. med. Marek Ujda – spec. chorób wewnętrznych i kardiologii

2013 – lek. med. Jan Łopatka – spec. chirurgii ogólnej

2014 – lek. med. Bożena Nowak – spec. w zakresie chorób płuc

Warto również wspomnieć, iż w tym samym konkursie laureatem w kategorii „Menadżer Ochrony Zdrowia Województwa Podkarpackiego” w 2004 r. został Edward Surmacz.