Rusza budowa mostu na rzece Łęg w gminie Bojanów

Prace budowlane na moście w Przyszowie ruszą 30 marca i jak informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich potrwają około siedmiu miesięcy. Planowany termin zakończenia prac to koniec października 2016 r. Roboty budowlane obejmą zarówno budowę mostu, jak i dojazdów do obiektu oraz odcinkowe umocnienie brzegów i dna rzeki.

Ponad 60-letnia, zniszczona przeprawa była przyczyną trwających od kilku lat utrudnień w ruchu. Od 2007 roku obowiązywało tutaj ograniczenie tonażu do 20 ton oraz prędkości do 30 km/h. W miejscu wysłużonego mostu powstanie nowy, kompleksowo wyposażony, komfortowy obiekt. Wąskie chodniki zostaną zastąpione 1,5 metrowym chodnikiem oraz ciągiem pieszo-rowerowym o szerokości 3 metrów. Nowy most będzie znacznie bardziej bezpieczny, zostanie wyposażony bowiem w urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery. Nowa przeprawa będzie posiadała najwyższą klasę A, co oznacza, że ograniczona dziś nośność zostanie podniesiona do 50 ton. Koszt inwestycji to kwota nieco ponad 3,6 mln zł.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprasza za utrudnienia i apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę zgodnie z tymczasowym oznakowaniem.

Objazdy:

Objazd dla pojazdów o masie całkowitej do 20 ton – drogą powiatową: nr 1031R z miejscowości Stany – Maziarnia – do drogi wojewódzkiej 872.

Objazd dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 20 ton – drogami wojewódzkimi i krajowymi – zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu.