Weź udział w V Memoriale Papieskim!

Formularze zgłoszeniowe dostępne są: w szatniach basenowych Pływalni Krytej MOSiR (ul. Hutnicza 15), kancelarii Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli (ul. Ofiar Katynia 6) oraz Laser Arenie (ul. Staszica 14, wejście za Kinem Ballada). Formularze można również pobrać ze strony: www.papieskimemorial.pl

9665?

Ta liczba towarzyszy Memoriałowi Sportowemu niezmiennie od pierwszej edycji imprezy, a oznacza ilość dni pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Sztafeta Pływacka na starcie celuje właśnie w tę ilość dystansów: 9665. Zazwyczaj swój cel osiąga bardzo szybko, a potem skupia się na „śrubowaniu” rekordu. Najlepszy wynik sztafety pływackiej pochodzi z 2014 roku i wynosi 21 252 długości basenu. W tym roku przypada już 11. rocznica śmierci Św. Jana Pawła II.

Pełno i niepełnosprawni

Równie ważnym spoiwem imprezy od samego początku jest integracja osób pełno i niepełnosprawnych. Osobom, które na co dzień zmagają się z niepełnosprawnością ruchową czy intelektualną, Święty Jan Paweł II poświęcił bardzo wiele miejsca w swoim pontyfikacie. Każdy pokonany dystans dla takich osób znaczy bardzo wiele, wiąże się z większym wysiłkiem i wymaga znacznie więcej determinacji i woli walki. Udział osób niepełnosprawnych na równi z pełnosprawnymi, wspólny cel, to dla nich wielka nobilitacja.

Program imprezy

Pierwsza część imprezy, poświęcona jest osobom niepełnosprawnym i zacznie się o godz. 13:00 od sztafety lekkoatletycznej na hali sportowo – widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Udział w sztafecie wezmą dzieci, młodzież i dorośli niepełnosprawni, głównie z województwa podkarpackiego m. in. z Mielca, Sanoka, Tarnobrzega, Rudnika, Dębicy, Przemyśla, Ropczyc, Kolbuszowej, Jasła, Stalowej Woli i okolic, ale także Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Jedlanki Starej (okolice Radomia). Udział w sztafecie zgłosiła także grupa z SOSW w Tarnowskich Górach (woj. Śląskie). Po zakończeniu zmagań lekkoatletycznych, o godz. 18:00 w parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli odbędzie się uroczysta Msza Święta, zakończona błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II. Natomiast od godziny 19:30 na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, impreza rozpocznie się od wspomnienia sylwetki Św. Jana Pawła II w 11. rocznicę śmierci, a o 21.37 uczestnicy uczczą symboliczną godzinę, w której na oczach całego świata pożegnał się z życiem doczesnym.

Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa.

Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie LATOROŚL we współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, parafią pw. Św. Jana Pawła II oraz duszpasterstwem akademickim Baszta i Rycerzami Kolumba.

Honorowy patronat nad imprezą objął Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Impreza jest współfinansowana ze środków: Województwa Podkarpackiego, Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Stalowa Wola.

Sponsorzy: Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Autorud, Piekarnia Turbia, Rycerze Kolumba Rada 15759, Matthias, Carrefour Market, Nadsański Bank Spółdzielczy, Maraton sklep Sportowy, Fundacja Uniwersytecka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Szczególnej Troski „Nadzieja”.

Więcej informacji o imprezie, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.papieskimemorial.pl

Wstęp Wolny dla każdego.