Dyskutowali o przyszłości szpitali

Sytuacja publicznej służby zdrowia to główny temat spotkania, w którym uczestniczyli starostwie powiatów: jasielskiego, mieleckiego, sanockiego i stalowowolskiego oraz dyrektorzy szpitali powiatowych. – Nasze szpitale są dość podobne jeśli chodzi zarówno o ich wielkość, jak i budżet, borykają się też z podobnymi problemami. Dlatego wymieniamy doświadczenia i poglądy, aby jak najefektywniej wspierać ich funkcjonowanie. Bo dobra kondycja szpitala to dla każdego starosty jeden z priorytetów – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Na zaproszenie starosty mieleckiego Zbigniewa Tymuły odpowiedział także marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Poinformował on uczestników spotkania o planowanych działaniach zarządu województwa, które mają usprawnić działalność podległych placówek zdrowotnych. Starostowie natomiast przedstawiali swoje propozycje wprowadzania nowych rozwiązań i zmian rozwojowych.

Było to już kolejne spotkanie, na którym poruszano sprawy dotyczące służby zdrowia. W styczniu starostowie z całego województwa podczas konwentu powiatów w Mielcu dyskutowali o racjonalizacji sieci szpitali.