Za nami „Weekend dla Zdrowia”

W minioną niedzielę – 10 lipca, po raz czwarty ulicami miasta pobiegli uczestnicy „IV Stalowej Dychy”, w biegu głównym wzięło udział blisko 400 osób. Wcześniej na placu przy Miejskim Domu Kultury na różnych dystansach w różnych kategoriach wiekowych w „Biegach Nadziei Olimpijskich” rywalizowali najmłodsi. Na dystansie 1000 m. odbył się także Bieg Rodzinny.

„IV Stalowa Dycha” – wyniki OPEN:
1. Dawid Malina, Rybnik
2. Marcin Ciepłak, Rybnik
3. Patryk Pawłowski, MKL Sparta Stalowa Wola

Bieg Główny, kobiety:
1. Katarzyna Albrycht, Krościenko Wyżne
2. Katarzyna Golba, Mielec
3. Marta Prajzner, Krościenko Wyżne

Bieg Główny, mężczyźni:
1. Dawid Malina, Rybnik
2. Marcin Ciepłak, Rybnik
3. Patryk Pawłowski, MKL Sparta Stalowa Wola

Więcej wyników ma stronie: www.timekeeper.pl

W tym samym czasie obok Miejskiego Domu Kultury trwał „Weekend dla Zdrowia”, a w jego ramach działały Miasteczko Profilaktyczne i Miasteczko Zabawy. Pracownicy Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy, mierzyli ciśnienie i sprawdzali poziom cukru we krwi. Policjanci ze stalowowolskiej Komendy oraz pracownicy SANEPID-u przestrzegali przed zagrożeniami, opowiadali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Były także warsztaty kulinarne „Zabawa w gotowanie”, podczas których prowadzący promowali zdrowe odżywianie. Byli także przedstawiciele organizacji pozarządowych: Stowarzyszenie „Amazonka” w Stalowej Woli, Uniwersyteckie Srebrne Lata oraz Piłkarskiej Akademii, którzy przygotowali konkurencje dla najmłodszych z nagrodami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. Wielu widzów przyciągnął także pokaz strażacki w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny OSP ze Zbydniowa.

Fundacja Fundusz Lokalny SMK zorganizowała konkurs rodzinny, którego uczestnicy musieli przygotować plakat promujący zdrowie i bezpieczeństwo oraz rozwiązać test wiedzy o Powiecie Stalowowolskim oraz Fundacji SMK. Główną nagrodą w konkursie był rower ufundowany przez Fundację, pozostałe 10 nagród ufundowało Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

W trakcie trwania imprezy odbyła się także II Spartakiada Stowarzyszeń, której inicjatorem był Zarząd Rady Organizacji Pozarządowych działającej przy Starostwie Powiatowym. W Spartakiadzie wzięli udział przedstawiciele dziesięciu stowarzyszeń: „Amazonka”, „Dar Serca”, „Jezioranka”, „Szansa”, „Tarcza”, „Uniwersyteckie Srebrne Lata”, Perły Łęgu”, „OSP Zbydniów” oraz ”Noviny”.

Drużyny rywalizowały m. in. w biciu piany z białek na czas, układaniu puzzli z zasłoniętymi oczami, w biegu z zawiązanymi nogami czy rzucie do celu. Emocji nie brakowało. I miejsce i nagrodę główną – bon na usługi reklamowe, zdobyły panie z Uniwersyteckich Srebrnych Lat. Pozostali uczestnicy Spartakiady otrzymali nagrody pocieszenia.

Głównym sponsorem „Weekendu dla Zdrowia” wraz z Powiatem Stalowowolskim była firma Uniwheels.