Świętowali policjanci

Święto Policji to okazja do podsumowania codziennej służby i podziękowania za dotychczasową pracę. Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Lucjan Maczkowski rozpoczynając uroczyste spotkanie podkreślił, że praca policjanta z jednej strony wymaga dużego poświęcenia i zaangażowania, ale z drugiej przynosi ogromną satysfakcję, bo jest to służba na rzecz ochrony życia i mienia.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. Zbigniew Sowa zwrócił uwagę na fakt, że Podkarpacie jest jednym z bezpieczniejszych regionów na mapie Polski, wyraził także uznanie dla pracy funkcjonariuszy stalowowolskiej Komendy Policji.

W uroczystościach wzięli udział także przedstawiciele Powiatu Stalowowolskiego: zastępca przewodniczącego Rady Powiatu Tadeusz Samołyk, starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta Mariusz Sołtys. Starosta Janusz Zarzeczny podziękował policjantom za profesjonalną i rzetelną służbę na rzecz naszego społeczeństwa. Podziękował także Komendantom Policji za dobrą współpracę i wytrwałość w misji, jaką jest gwarantowanie bezpieczeństwa państwa i obywateli.

Podczas uroczystej akademii 54 funkcjonariuszy policji z Powiatowej Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli otrzymało awanse na wyższe stopnie. Puchary, nagrody i dyplomy wręczono także dowódcom drużyn, które okazały się najlepsze podczas turnieju strzeleckiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stalowej Woli.