Dwie duże inwestycje przed nami

Przebudowa i remont sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 to zadanie, które z pewnością ucieszy uczniów i nauczycieli „Budowlanki”. W ramach tej inwestycji sala wraz z całym zapleczem socjalnym, magazynem na sprzęt sportowy oraz sanitariatami, zostaną przebudowane i wyremontowane. W sali zostaną wymienione m. in. parkiet, drzwi, dach, a także instalacja centralnego ogrzewania i wentylacji. Sala gimnastyczna zostanie wyposażona także w bramki do piłki ręcznej, tablice do koszykówki i słupki do siatkówki. Cały budynek zostanie docieplony oraz przystosowany dla osób niepełnosprawnych, m. in. pojawi się podjazd. – „Cieszymy się, że inwestycja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 zostanie zrealizowana. W tej szkole mamy klasy mundurowe, tu uczy się ponad 900 uczniów, teraz będą mieć oni doskonałe warunki do trenowania – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Inwestycje sportowe nie ominą także Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Stalowej Woli, tu zostanie wybudowane ogrodzone i oświetlone boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, zamontowanych zostanie także 40 krzesełek modułowych.

– „Co ważne te dwa zadania uzyskały dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – Program Modernizacji Infrastruktury Sportowej w wysokości 50 % wartości zadań. Bardzo zależało nam na tym wsparciu” – cieszy się starosta stalowowolski.

Realizację obydwu inwestycji zaplanowano od sierpnia 2016 roku do czerwca 2017 roku.

Przetargi oprócz tych dwóch inwestycji ogłoszono także na: wymianę centralnego ogrzewania i węzła cieplnego w CKUiODiDZ oraz na przebudowę mostu na rzece San w ciągu drogi powiatowej nr 1006R Radomyśl – Skowierzyn w miejscowości Radomyśl nad Sanem. Ponadto przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 powstanie ścieżka edukacyjna.

Warto dodać, że obecnie prace budowlane prowadzone są na ulicy Klasztornej, trwa termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych, a także budowa placu zabaw przy ZS Nr 6 Specjalnych oraz budowa orlika lekkoatletycznego przy ZSP Nr 2.