Pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, samorządu oraz władz straży pożarnej. Na uroczystości obecni byli m.in.: st. bryg. mgr inż. Andrzej Babiec Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, ks. st. bryg. dr Jan Krynicki Kapelan Krajowy Strażaków, Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Janusz Zarzeczny Starosta Stalowowolski, Ryszard Andres Przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, komendanci powiatowi PSP i OSP, przedstawiciele wojsk, lasów państwowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji, a także emerytowani strażacy, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Stalowej Woli.

Po ceremonii zdania obowiązków komendanta powiatowego PSP w Stalowej Woli, głos zabrali zaproszeni goście życząc i dziękując za dotychczasową współpracę odchodzącemu komendantowi. Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny w imieniu swoim oraz Rady Powiatu Stalowowolskiego podziękował za prowadzenie stalowowolskiej jednostki, która stawała się coraz lepsza, zarówno w rozwoju, kadrach, sporcie jak i atmosferze pracy. I dlatego też to pożegnanie jest tak podniosłe. – Wiadomo, że nasze życie jest tak skonstruowane, że trzeba odejść, i dobrze jest odchodzić w glorii, bo to jest najlepsze odejście jak się odchodzi w chwale i glorii – podkreślił Starosta.

St. bryg. mgr inż. Tadeusz Niedziałek swoją karierę zawodową rozpoczął 33 lata temu, od 15 lat był komendantem powiatowym PSP w Stalowej Woli. W ciągu swojej służby na stanowisku komendanta powiatowego przyczynił się do rozwoju ochrony przeciwpożarowej powiatu stalowowolskiego – dzięki jego staraniom włączono siedem jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz przeszkolono na specjalistycznych kursach 1534 druhów OSP. St. bryg. Tadeusz Niedziałek dbał również o rozwój zawodowy i sprawność fizyczną funkcjonariuszy, czego dowodem były liczne sukcesy. Za swoją działalność zawodową i samorządową st. bryg. Tadeusz Niedziałek otrzymał liczne medale i odznaczenia, m.in. Złoty Krzyż za Zasługi, Złoty Znak Związku OSP RP, Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

fot. Z. Surowaniec