Mistrzyni olimpijska na otwarciu Orlika

Obok rekordzistki świata w rzucie młotem, w imprezie, której organizatorem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2, wzięli udział również lekkoatleci z naszego regionu – biegaczka Danuta Cieślak (bardziej znana pod swoim panieńskim nazwiskiem – Urbanik), a także dyskobol Bartłomiej Stój, który jest również absolwentem stalowowolskiej ZSP Nr 2. Ku uciesze młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, która startowała w pokazowych mini-zawodach zorganizowanych z okazji otwarcia Orlika, utytułowani sportowcy dokonali dekoracji młodzieży pamiątkowymi medalami. Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście Anita Włodarczyk, z którą niemal każdy chciał sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Nowo oddany obiekt przy popularnej „Budowlance”, to pierwszy Orlik lekkoatletyczny w regionie. Inwestycję przeprowadził Powiat Stalowowolski w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Boisko składa się z: 4-torowej poliuretanowej bieżni okrężnej o długości 200 metrów, 4-torowej bieżni prostej o długości 60 metrów – zakończonej skocznią do skoku w dal. Dodatkowo, na Orliku znajduje się również rzutnia do pchnięcia kulą. – Cieszę się podwójnie z tego obiektu. Po pierwsze dlatego, że będzie służył naszej młodzieży i miejmy nadzieję – pomoże odkryć i rozwijać talenty kolejnych znakomitych sportowców z naszego regionu. A drugim powodem do zadowolenia jest fakt, że na inwestycję udało się Powiatowi Stalowowolskiemu otrzymać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Wybudowanie Orlika lekkoatletycznego przy ZSP Nr kosztowało 565 810 zł, czego 282 905 zł stanowi dofinansowanie przyznane przez MSiT.