Uczniowie Ekonomika finalistami Ogólnopolskiego Konkursu EKO ODKRYWCY 4

Celem projektu jest pokazanie, że architekci krajobrazu, projektując wertykalne ogrody przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast poprzez odzyskiwanie ogromnych powierzchni zabudowy jako obszarów biologicznie czynnych. Współczesne instalacje zielonych ścian, łączące w sobie korzyści ekologiczne i estetyczne stanowią metodę kompensacji wartości przyrodniczych miast poprzez inwestycje w zakresie zieleni w miejscach trudnych do zagospodarowania. Młodzi architekci chcą poprzez swój projekt popularyzować nowe technologie, a tym samym zwiększać udział zieleni w mieście.

Granty pieniężne na realizację projektów trafią do 10 zwycięskich zespołów, których prace zdobędą najwięcej głosów internautów. Laureaci zostaną wyłonieni w dwóch grupach wiekowych, co daje szansę na zwycięstwo zarówno dzieciom, jak i młodzieży.

Głosowanie trwa od 1 do 15 grudnia 2016 r. i odbywa się za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu www.ekoodokrywcy.pl. Żeby oddać głos wystarczy wejść do zakładki “Finaliści 2016”, w której prezentowane są zakwalifikowane do finału prace konkursowe. Liczba głosów oddanych na poszczególne projekty będzie aktualizowana w czasie rzeczywistym i wyświetlana na stronie internetowej aż do zakończenia głosowania.

Żeby oddać głos wystarczy:

– wejść do zakładki “Finaliści 2016”, w której prezentowane są zakwalifikowane do finału prace konkursowe: ekoodkrywcy.pl

– zarejestrować się, podając swojego maila i numer telefonu,

– postępować zgodnie z wyświetlającymi się poleceniami.

Głosujemy codziennie, raz dziennie, do 15 grudnia.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 16 grudnia 2016 r. W tym samym dniu organizatorzy konkursu wyłonią zespół, do którego trafi nagroda dodatkowa o wartości 20 tys. zł w postaci wyjazdu na zieloną szkołę. Tym specjalnym wyróżnieniem każdego roku honorowani są autorzy najciekawszego i najbardziej innowacyjnego projektu. Trzy kolejne zespoły zostaną nagrodzone wejściówkami do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Konkurs Eko Odkrywcy skierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, przedszkoli i placówek oświatowo-wychowawczych oraz organizacji pozarządowych z całej Polski.

Zadaniem stojącym przed uczestnikami było zaplanowanie ekologicznych projektów badawczych, pozwalających lepiej zrozumieć zasady rządzące naturą i uwrażliwiających na kwestie ochrony środowiska. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest przenikanie się światów przyrody i nowych technologii.

Organizatorami konkursu Eko Odkrywcy 4 są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia. Ambasadorem konkursu jest Rafał Kosik, jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży, autor bestsellerowej serii książek “Felix, Net i Nika”.

Zachęcamy do głosowania na projekt uczniów ZSP nr 3 w Stalowej Woli „Zielona ściana – zielona szkoła –zielone miasto”!