„Amazonki” nigdy się nie poddają

– A konkretnie 45 449,29 zł. Wszystkie środki zostały przekazane Teresie Kochańskiej – mówiła na konferencji prasowej w Centrum Organizacji Pozarządowych Halina Dąbrowska, prezes stalowowolskich „Amazonek” – Naszą akcję wsparło łącznie 144 darczyńców, jednorazowe kwoty były bardzo zróżnicowane: od 10 zł do nawet 13 500 zł. Wsparło nas nie tylko wielu mieszkańców Stalowej Woli, ale także instytucji jak Miejski Dom Kultury czy kluby Amazonek z Poznania, Mielca, Tarnobrzega czy Brzozowa. Dzięki pomocy tak wielu osób, Terenia dostała kolejną szansę w walce z nowotworem. Wszyscy mamy nadzieję, że udaną – dodała.

„Jestem pozytywnie nastawiona widząc, jak wielu osobom zależało i zależy na moim zdrowiu. Nie spodziewałam się aż tylu dowodów dobroci płynącej z serca, dlatego bardzo serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom i każdemu z osobna za wsparcie” – napisała w liście Teresa Kochańska.

Obecnie przebywa pod opieką lekarzy z Poznania, gdzie została wstępnie zdiagnozowana i zakwalifikowana do leczenia za pomocą elektro chemioterapii, zabiegu polegającego na podaniu na chore miejsce odpowiednio dobranego leku, po wcześniejszym zdiagnozowaniu genu, powodującego tę chorobę. To leczenie dające znacznie większą szansę na pokonanie choroby nowotworowej od standardowej, oferowanej przez NFZ metody przeszczepu skóry i leczenia chemioterapią bez oceny genu powodującego rozsiew. Kolejny etap leczenia zaplanowany jest na 2017 rok, a decyzję o tym jak konkretnie będzie wyglądało leczenie podejmą ośrodki onkologiczne po analizie szczegółowej diagnostyki, jakiej została poddana pani Teresa.

Do podziękowań dołączyły się także stalowowolskie „Amazonki” – Każdy dobry, szlachetny cel wyzwala lawinę dobrych uczynków. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, także tym którzy regularnie wspierają nas odpisem 1% z podatku. W sposób szczególny podziękowania kierujemy także w stronę mediów lokalnych, które pozytywnie zareagowały na nasz apel i pomogły dotrzeć do tak szerokiego grona. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wszystkim Mieszkańcom Stalowej Woli nieustającego, dobrego zdrowia oraz trwania w dobrej, bezpiecznej wspólnocie w rodzinie i społeczeństwie – dodała na zakończenie Halina Dąbrowska.