Targi Pracy w Stalowej Woli

Podobnie jak w roku ubiegłym, Targi Pracy zorganizowano w okazałym gmachu Biblioteki Międzyuczelnianej. Zapoznać się z ofertami dostępnymi na lokalnym rynku pracy przyszło nie tylko wielu ludzi młodych, ale też i tych, którzy pracy bądź nie mają, bądź myślą o jej zmianie. I trzeba przyznać, że czekała na nich dość bogata oferta. W ciekawy sposób zaprezentowały się m.in.: Huta Stalowa Wola S.A., LiuGong Dressta Machinery Sp. z o. o., Uniwheels Production (Poland) Sp. z o. o., Tryumf Sp. z o. o., Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o. o., McDonaldˋs oraz Cerkamed. – Targi Pracy to w moim odczuciu bardzo cenna inicjatywa. Wprawdzie mamy to szczęście, że Powiat Stalowowolski cieszy się jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w skali całego województwa, ale takie przedsięwzięcie jak to, ma bardzo dużą wartość. Zarówno z punktu widzenia osób poszukujących pracy, jak i firm poszukujących pracowników – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, który objął Targi Pracy honorowym patronatem.

Warto wspomnieć, że każdy z uczestników mógł zapoznać się z ofertami pracy zarówno krajowymi i zagranicznymi, a także skorzystać z porad doradców zawodowych i doradców EURES.

Na Targach Pracy obecni byli również eksperci z Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnobrzegu, Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – Inspektoratu w Stalowej Woli.

{gallery}TP2017{/gallery}