Konkurs pod auspicjami prof. dr hab. Andrzeja Markowskiego

Stalowowolska filia Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli oraz Urząd Miasta w Stalowej Woli zapraszają na konkurs „Polszczyzna bez tajemnic”, który odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku o godz. 16.00 w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Mogą w nim brać udział mający nie mniej niż 16 lat uczniowie, studenci i inni mieszkańcy Stalowej Woli i Powiatu, a także czytelnicy Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu – filii w Stalowej Woli i Nisku.

Konkurs ma formę testu. Na każde pytanie będą do wyboru cztery odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Pytań będzie około 20. Projekt wsparły finansowo Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli, Urząd Miasta w Stalowej Woli i Nadsański Bank Spółdzielczy, dzięki czemu do wygrania będą wysokie nagrody pieniężne.

Autorkami konkursowych pytań są Bernadeta Burdzy i Anna Garbacz – autorka stalowowolskiego dyktanda „Gżegżółki”.

Niezwykłą atrakcją będzie wykład, towarzyszący konkursowi: „Co się dzieje z polszczyzną – rozwój czy upadek?”. Wygłosi go zaraz po konkursie prof. Andrzej Markowski z Uniwersytetu Warszawskiego, Przewodniczący Rady Języka Polskiego, wybitny autorytet w zakresie poprawnej polszczyzny, popularyzator kultury języka, autor licznych książek, artykułów, audycji radiowych poświęconych tym zagadnieniom. Pisał także wiele tekstów ogólnopolskiego Dyktanda. Prof. Markowski po raz pierwszy gościć będzie w Stalowej Woli. Wstęp na wykład i spotkanie z profesorem jest bezpłatny.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailowo do 20 kwietnia 2017 r. na adres: stwola@pbw.org.pl lub dostarczenie pod adres: Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu Filia w Stalowej Woli, ul. Orzeszkowej 2, 37-450 Stalowa Wola. Wzór formularza dostępny jest poniżej.

Zapraszamy do udziału miłośników poprawnej polszczyzny ze wszystkich gmin Powiatu Stalowowolskiego.

Pobierz: Regulamin konkursu i wzór formularza.