Uwaga, ruszamy z „Drzewkiem za makulaturę”!

Zasady odbioru drzewek i krzewów pozostają bez zmian. Za każde 5 kilogramów makulatury będzie można otrzymać jedną sadzonkę. W tym roku będą to: lipa drobnolistna, jarząb pospolity, tuja szmaragd, modrzew, świerk, dąb, dereń jadalny, jawor oraz jodła. Podobnie, jak w roku ubiegłym, makulatura będzie przyjmowana w dwóch punktach: na terenie Rupieciarni przy ulicy 1-Sierpnia w Stalowej Woli oraz na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego 25. Prosimy, aby osoby, które planują dowieźć makulaturę samochodami, udały się na teren Zakładu Mechaniczno–Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ulicy COP, gdzie jest duży plac manewrowy. Natomiast pieszych i cyklistów, którzy będą mieli mniejsze ilości makulatury, zapraszamy do Rupieciarni.

Po oddaniu i zważeniu makulatury wydawane będą specjalne kupony, które tego samego dnia będzie można wymienić na sadzonki na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Jedna osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 5 sadzonek. Akcja „Drzewko za makulaturę” rozpocznie się w sobotę – 22 kwietnia, o godzinie 9.00 i będzie trwała aż do wyczerpania sadzonek.

– Każdego roku akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Dość powiedzieć, że w czasie jej 4 poprzednich edycji zebraliśmy łącznie 117 ton makulatury i rozdaliśmy 23 tysiące sadzonek. Każdego roku, w akcję zaangażowanych jest ponad 30 pracowników starostwa. Dzięki temu przedsięwzięciu, z roku na rok w naszym powiecie przybywa sporo zieleni – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Organizatorem akcji „Drzewko za makulaturę” jest Powiat Stalowowolski. Naszymi partnerami w tym działaniu są: Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, Lasy Państwowe Regionalna Dyrekcja w Lublinie w tym Nadleśnictwo Gościeradów, Nadleśnictwo Nowa Dęba, Nadleśnictwo Rozwadów oraz Firma Agmar.

Akcja dofinansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.