Dzień otwarty w ZSP Nr 2

W czasie trwania Dnia Otwartego na boisku Orlik trwała Gimnazjada w piłce nożnej, natomiast na boisku lekkoatletycznym odbył się pokaz sztuk walki, a uczniowie mieli możliwość zagrać w boule. W auli szkoły odbył się pokaz mody, w trakcie którego swoje kolekcje prezentowały uczennice technikum przemysłu mody. Będąc na warsztatach szkolnych, gimnazjaliści obserwowali lekcję otwartą z robót malarsko-tapeciarskich. Obejrzeli też narzędzia, elektronarzędzia i maszyny w branży budowlanej. Zwiedzając szkołę, uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę prac plastycznych uczniów (rysunek ołówkiem) oraz wystawę poświęconą działalności wolontariatu. W Sali Tradycji Szkoły zorganizowana była gra Historyczna ruletka oraz poczęstunek.

Dla gimnazjalistów przygotowano wybrane klasopracownie i stoiska, na których zaprezentowano kierunki kształcenia w roku szkolnym 2017/2018 oraz stoisko Grupy Filmowej Tadek wraz z mini studiem fotograficznym. Na stoiskach tych uczniowie aktywnie uczestniczyli w wielu atrakcjach, takich jak: symulator budowy czy quizy związane z zawodami. Poznali też wiele przedmiotów i urządzeń wykorzystywanych w oferowanych zawodach.

Dla gimnazjalistów zainteresowanych Liceum Ogólnokształcącym o edukacji wojskowej, uczniowie tej klasy wyświetlali filmy i prezentacje dotyczące zajęć dodatkowych, mistrzostw Polski w sportach obronnych i innych konkursach, w których biorą regularnie udział, odnosząc liczne sukcesy. Wśród wielu zajęć i atrakcji dla gimnazjalistów przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli i uczniów, były terenowe zajęcia geodezyjne, pokazy: pierwszej pomocy, chemiczne, fizyczne, a także wiele quizów, m.in.: matematyczny, przyrodniczy, językowy, dotyczący znajomości lektur i obrazów, religijny. Uczniowie mogli wygrać drobne upominki, a nagrodą w konkursie G.F. Tadek były gogle VR. W pracowniach języka angielskiego i niemieckiego gimnazjaliści uczestniczyli w grach i zabawach językowych. Odwiedzający szkołę uczniowie mogli prowadzić obserwacje mikroskopowe, a także obserwacje przez teleskop.

Szkoła stale się rozwija i poszerza ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. T. Kościuszki kształci przede wszystkim w obszarze budowlanym. Od nowego roku szkolnego kształcić się tu będą mogli przyszli technicy m.in.: budownictwa, budowy dróg, inżynierii sanitarnej, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, chłodnictwa i klimatyzacji czy grafiki i poligrafii cyfrowej, a na poziomie szkoły branżowej I stopnia (nowy typ szkoły w miejsce zasadniczej szkoły zawodowej) przyszli murarze-tynkarze, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych, a także monterzy sieci i instalacji sanitarnych. W swojej ofercie szkoła ma także klasę licealną – o edukacji wojskowej (oddział sportowy).