Na ulicy Poniatowskiego robota wre

– To jedna z największych inwestycji drogowych, jakie były do tej pory realizowane na drogach naszego powiatu. Nie dość, że zakres robót jest ogromny, to dodatkowo część z nich jest dość skomplikowana. Ale jak do tej pory, wykonawca – firma Strabag, świetnie sobie radzi. Jesteśmy zadowoleni z tempa pracy – – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana na odcinku ulicy Poniatowskiego o łącznej długości 1 558 metrów – od ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego (skrzyżowanie ul. Czarnieckiego, Żwirki i Wigury, Poniatowskiego) do skrzyżowania z drogą dojazdową do kościoła pw. Opatrzności Bożej.

Zakres prac obejmuje:

1) wydzielenie oddzielnych ciągów dla ruchu pojazdów, rowerzystów i pieszych,

2) przebudowę skrzyżowań z ulicami: KEN, Wałową, Działkowców oraz skrzyżowania w sąsiedztwie sklepu LIDL,

3) lokalizację przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych,

4) przebudowę kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi,

5) likwidacje kolizji z instalacja cieplną, wodociągową i gazową,

6) przebudowę oświetlenia ulicznego,

7) likwidacje kolizji z liniami energetycznymi,

8) likwidacje kolizji z liniami teletechnicznymi.

Warto zaznaczyć również, że ścieżki rowerowe zaprojektowano po obydwu stronach drogi i będą one miały – podobnie jak chodniki – 1,5 metra szerokości. Z pozostałych zaprojektowanych udogodnień dla mieszkańców trzeba również wspomnieć o zaprojektowanych przy krawędziach jezdni miejscach parkingowych, których będzie w sumie aż 107. W związku z ogromnym zakresem robót, inwestycję podzielono na odcinki. Pierwszy (od ronda Rotmistrza Pileckiego skrzyżowania z ulicą Działkową), jest już w zasadzie gotowy. Brakuje tylko warstwy ścieralnej oraz zagospodarowania zieleni, co będzie realizowane końcowym etapie całego zadania. Natomiast obecnie główne prace trwają na kolejnych dwóch odcinkach: II – od skrzyżowania z ulicą Działkową do sklepu Lidl, a także odcinku V – od nowobudowanego ronda na skrzyżowaniu z ulicą KEN do kościoła pw. Opatrzności Bożej. – Mam informacje od wykonawcy, że jeśli pozwoli na to pogoda, to w dniach od 10 do 15 lipca będzie układany asfalt na tych odcinkach – mówi Alicja Mach, naczelnik Wydziału Inwestycji i Mienia Powiatu w stalowowolskim Starostwie Powiatowym. Natomiast na przełomie lipca i sierpnia planowane jest rozpoczęcie robót na odcinku III (od sklepu Lidl do skrzyżowania z ulicą Wałową).

Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to 10 milionów złotych. Po 3,5 miliona będzie pochodziło z budżetów miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego, a kolejne 3 miliony to dofinansowanie z budżetu państwa w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”. Rozbudowa ulicy Poniatowskiego rozpoczęła się w marcu, a zakończenie inwestycji ma nastąpić do 10 listopada 2017 roku.

{gallery}poniatre17{/gallery}