Zdrowo i sportowo na Weekendzie

Tradycyjnie już w drugą niedzielę lipca Powiat Stalowowolski wraz ze Stalowowolskim Klubem Biegacza promowali zdrowy i aktywny styl życia.

Od wczesnego popołudnia na placu przy Miejskim Domu Kultury biegali najmłodsi zawodnicy wraz z rodzicami. W biegu głównym wystartowało prawie 400 osób. Wśród nich specjalista od biegów na długich dystansach, olimpijczyk z Rio de Janeiro i siedmiokrotny mistrz Polski Artur Kozłowski.

Na scenie prezentowali się lokalni artyści m. in. iluzjonista Grzegorz Pietruszka, Zespół Tańca Orientalnego „Nimbooda”, grupa breakdance Miejskiego Domu Kultury prowadzona przez Kamila Żurka. Odbył się także pokaz jogi pod kierunkiem Aldony Litwińskiej. Chętni mogli poćwiczyć także z instruktorami z Icon Fitness.

Wielu widzów zgromadził zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyki napowietrznej gimnastyczek – wychowanek Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie, a także Grupy Sanna Cheerleaders z Zaklikowa.

W tym samym czasie w alejkach obok Miejskiego Domu Kultury, w ramach Weekendu dla Zdrowia można było m.in. zmierzyć sobie cieśnienie, poziom cukru we krwi, nauczyć się zasad pierwszej pomocy czy dowiedzieć się na temat profilaktyki raka piersi i porozmawiać z dietetykiem. Swój dorobek prezentowały także liczne stowarzyszenia. Trwała również rejestracja w bazie dawców szpiku, a dla najmłodszych zorganizowano konkursy promujące bezpieczeństwo oraz warsztaty kulinarne.

W Weekendzie dla Zdrowia aktywnie uczestniczyło wiele instytucji i stowarzyszeń: Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Stalowej Woli, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli, Stowarzyszenie Rehabilitacyjne Kobiet Po Mastektomii „Amazonka”, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, Centrum Dietetyczne Natur House, Icon Fitness, Stowarzyszenie „Dobro Powraca”, Atelier Duszy i Ciała, Stowarzyszenie Uniwersyteckie Srebrne Lata i Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Stalowej Woli.

Ponadto z inicjatywy Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego odbyła się także III Spartakiada Stowarzyszeń, w której rywalizowali ze sobą członkowie dziewięciu organizacji pozarządowych z terenu powiatu stalowowolskiego. I miejsce zajęło Stowarzyszenie “Razem w Europie”, II miejsce Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej “Szansa”, III miejsce Stowarzyszenie “Stalowi Patrioci”.

– Cieszę się, że te dwie imprezy „Stalowa Dycha” i „Weekend dla Zdrowia” organizowane są wspólnie, to doskonała promocja aktywnego i zdrowego stylu życia oraz Powiatu Stalowowolskiego. Dzięki takim imprezom gościmy wielu znamienitych gości i biegaczy z całej Polski. To także przykład wspaniałej współpracy wielu instytucji oraz organizacji pozarządowych, którym serdecznie dziękuję – mówił podczas wręczania nagród starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.