Trwa montaż rezonansu magnetycznego

Rezonans przywieziono do stalowowolskiej lecznicy w połowie lipca. Obecnie trwają prace wykończeniowe nad pomieszczeniem, w którym będzie działało urządzenie, przygotowywana jest m.in. specjalna „klatka” z miedzi, która będzie otaczała całą pracownię. Wkrótce rozpocznie się również montaż samego rezonansu. Przypomnijmy, że dyrekcja szpitala działania mające na celu uruchomienie w nim tego nowoczesnego sprzętu do diagnostyki prowadziła od 2015 roku. W związku z tym, że Powiat Stalowowolski jest już zaangażowany finansowo w inne, duże inwestycje szpitalne, zakup rezonansu, jego instalację i obsługę, a także koszty jego funkcjonowania oddano w ręce prywatnego podmiotu. W drodze przetargu wybrano ofertę firmy Aura Medic Sp. z o.o. – Z punktu widzenia pacjentów naszego szpitala nie będzie to miało jednak żadnego znaczenia, ponieważ za badania będzie płacił Narodowy Fundusz Zdrowia. Liczę, że rezonans uda się uruchomić już we wrześniu – mówi Edward Surmacz, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że to kolejne drogie i bardzo nowoczesne urządzenie, jakie w tym roku pojawiło się w stalowowolskim szpitalu. Od niedawna na Oddziale Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii działa nowy angiograf. – Nasz szpital przekształca się w bardzo nowoczesną placówkę. W dużej mierze za sprawą konsekwentnie realizowanych kolejnych inwestycji. Pragnę przypomnieć, że tylko obecnie trwa w nim: przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć, dodatkowo przebudowywany jest Oddział Dziecięcy, a na dachu Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego powstaje lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Te ogromne zadania inwestycyjne w połączeniu z regularnym doposażaniem szpitala w nowoczesny sprzęt sprawiają, że pacjenci mogą liczyć na coraz lepszą opiekę – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Lądowisko ma być gotowe do 31 grudnia 2017 roku. Nieco dłużej, bo do 31 marca 2018 roku ma potrwać przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Natomiast zakończenie przebudowy Oddziału Pediatrycznego ma się zbiec terminowo razem z wspomnianym uruchomieniem rezonansu – we wrześniu tego roku.

Część nowych pomieszczeń SOR-u jest już gotowa

Największy i najcięższy element rezonansu magnetycznego -ponad 5-tonowa cewka jest już w przyszłej pracowni

Pomieszczenie w którym będzie pracował rezonans będzie odziolowane od pozostałych miedzianą powłoką ukrytą w ścianach

Prace w szpitalu trwają zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

Trwają prace na nową Izbą Przyjęć