Wystąpili na festiwalu w Wielkiej Brytanii

Finaliści zaprezentowali utwory zarówno w języku polskim jak i angielskim. Julia Pawłowska ze Stalowej Woli, Natalia Toczyska z Zaklikowa oraz Miłosz Czubacki z Zaklikowa zaprezentowali 40 minutowy program. Nasi finaliści zakwalifikowali się do udziału w festiwalu na podstawie internetowego plebiscytu, który odbywał się w dniach od 20 lipca do 15 sierpnia, otrzymali 4930 głosów.

Dla organizatorów festiwalu oraz samych finalistów jest to ogromne wyróżnienie, gdyż Goniec Morliny Festival jest największą imprezą polonijną w Wielkiej Brytanii. Tym bardziej cieszy fakt, iż finaliści festiwalu otrzymali zaproszenie do udziału w innym festiwalu odbywającym się w Wielkiej Brytanii w maju 2018 w Peterborough.

– Tak jak widzimy festiwal nie tylko zyskuje nowych sympatyków, ale rozwija się, a jego uczestnicy mają możliwość dalszego rozwoju i przygód związanych z podróżami do Wielkiej Brytanii, staramy się, aby językowe i muzyczne zainteresowania młodzieży rozwijały się, wszak muzyka łączy i zbliża, a to powinno być priorytetem w wychowaniu i kształtowaniu – mówi Wioletta Przywara koordynator Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej.