Kolejne inwestycje drogowe Powiatu

Tradycyjnie już, koniec roku kalendarzowego obfituje w kolejne odebrane inwestycje na drogach powiatowych. – Jeśli chodzi o realizowane obecnie przez Powiat Stalowowolski zadania drogowe, to niemal wszystkie oczy są skierowane na ulicę Poniatowskiego. I niedziwne, bo to nasza najpotężniejsza inwestycja drogowa w ostatnich latach. Ale dla nas ważne są również drogi położone poza Stalową Wolą – na terenie gmin wiejskich i je również staramy się remontować. Te odcinki nie zawsze są długie, ale mają duże znaczenie dla lokalnych społeczności – tłumaczy Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

 Tak właśnie jest w przypadku dwóch dróg na terenie gminy Zaklików, które przebudowywano w okresie październik – listopad. Mowa dokładnie o drodze powiatowej nr 1004R Zaklików – Borów, przebudowanej odcinku o długości 980 m, a także o drodze powiatowej nr 1001R Gościeradów – Zdziechowice – przebudowanej na odcinku o długości 810 m. W obu przypadkach wykonano zupełnie nowe warstwy drogowe: wyrównawczą, wiążącą i ścieralną oraz utwardzono pobocza i odmulono rowy. – To drogi położone nie tylko na granicy powiatów stalowowolskiego i kraśnickiego, ale też województw: podkarpackiego i lubelskiego. Obie znajdowały się wcześniej w bardzo kiepskim stanie. Dlatego cieszę się, że udało się je wyremontować. Tym bardziej, że na te inwestycje zdobyliśmy wsparcie finansowe zarówno ze strony Lasów Państwowych, jak i Gminy Zaklików, za co dziękuję – mówi starosta Zarzeczny.

Przebudowa 980-metrowego odcinka drogi powiatowej nr 1004R Zaklików – Borów kosztowała 342 tys. zł, z czego 137 tys. zł przekazały Lasy Państwowe za pośrednictwem Nadleśnictwa Gościeradów, 70 tys. zł – Gmina Zaklików, a 135 tys. zł pochodziło z budżetu Powiatu Stalowowolskiego. Natomiast na przebudowę 810-metrowego odcinka drogi powiatowej nr 1001R Gościeradów – Zdziechowice, z powiatowego budżetu wydano 97 tys. zł, taką samą kwotę dołożyły Lasy Państwowe za pośrednictwem Nadleśnictwa Gościeradów, a 50 tys. zł – Gmina Zaklików. Ta inwestycja kosztowała w sumie 244 tys. zł. Wykonawcą obydwu zadań drogowych było Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa.

W ostatnich dniach listopada prace trwały również na ulicy Jaśkiewicza w Stalowej Woli. To krótki – 80-metrowy odcinek stanowiący dojazd od ulicy Mickiewicza do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W ramach inwestycji została ułożona nowa nawierzchnia asfaltowa. Koszt – 70 tys. zł, pokrył Powiat Stalowowolski.

 {gallery}InwestycjaDrogowa{/gallery}