NGO dla Niepodległej. Łączy nas Wisła!

W ubiegłym tygodniu w Starostwie Powiatowym z inicjatywy Fundacji SMK Fundusz Lokalny odbyło się spotkanie otwarte dla organizacji pozarządowych z powiatu stalowowolskiego, w ramach którego dyskutowano o możliwości stworzenia koalicji NGO na rzecz wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Koalicja obejmuje organizacje pozarządowe działające na terenie trzech powiatów: tarnobrzeskiego, sandomierskiego i stalowowolskiego, w jej ramach organizacje pod wspólnym szyldem, ale też niezależnie od siebie będą świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pomysł i inicjatywa spotkały się z dużym zainteresowanie organizacji z tych powiatów. Uruchomiono specjalny profil www.facebook.com/ngodlaniepodleglej/, na którym można zapoznać się z różnymi działaniami dla Niepodległej prowadzonymi w naszych okolicach. Każda z organizacji, która planuje świętować w szczególny sposób 100. rocznicę odzyskania niepodległości może o swojej inicjatywie i działaniach poinformować za pomocą profilu. Zachęcamy do śledzenia informacji.

Co ważne, w ramach wspólnej koalicji Fundacja SMK uruchomiła specjalny program grantowy. Zachęcamy organizacje z powiatu stalowowolskiego do aktywnego włączenia się i sięgania po dodatkowe środki w ramach projektu „100 lat Niepodległej. Historia. Ludzie. Przyszłość”. O mikrodotacje mogą starać się grupy nieformalne i organizacje pozarządowe.

Szczegóły i dokumenty do pobrania na stronie: www.fundacjasmk.pl w zakładce lokalne inicjatywy.