Przeczytaj Wańkowicza i wygraj 1000 złotych

 

W czytelnicze szranki może stanąć młodzież od lat 16 oraz dorośli z całego powiatu stalowowolskiego. Tak jak przed rokiem, będą trzy etapy konkursu. I etap to przesłuchania konkursowe. Termin to 27 marca w godz. 18.00-20.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1). W tym etapie ci, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierają fragment utworu Melchiora Wańkowicza i czytają go przed jury. Podczas naboru wyłonionych zostanie minimum 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach konkursu.

Kolejny, II etap to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu, wiadomo jednak, że będzie to kwiecień. Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2018 roku w obiekcie MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro, sala konferencyjna).

Podczas Finału – publicznego głośnego czytania utworu „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza – jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Nagroda dla Mistrza Pięknego Czytania to 1000 złotych. Ponadto pula nagród finansowych do dyspozycji Jury wynosi 800 zł. Zdobywcy wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe. Widzowie przyznają także Nagrodę Publiczności.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury. Przypomnijmy, że dwa lata temu w MBP czytano „Chłopów” Reymonta, a w ubiegłym „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza.

Na koniec ważna uwaga – każdy, kto chce zostać Mistrzem Pięknego Czytania i stawi się 27 marca w MBP na nabór, musi przynieść ze sobą wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.stalowawola.pl) w zakładce „konkursy”. Jak mówi regulamin, w konkursie nie mogą brać zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Mistrza Pięknego Czytania.