Pływali i biegali dla Papieża Polaka

 47 360 – sztafeta biegowa oraz 15 555 – sztafeta pływacka, takim wynikiem zakończył się w środę Memoriał Sportowy im. Św. Jana Pawła II. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy powiatu stalowowolskiego, ale także m.in. mieszkańcy Mielca, Sanoka, Tarnobrzega, Rudnika, Dębicy, Przemyśla, Ropczyc, Kolbuszowej, Jasła, Sandomierza, Ostrowca Świętokrzyskiego, Rzeszowa, a także tak odległych miejscowości jak Jedlanka Stara, Radom, Kozienice, Opactwo (Mazowsze) czy Tarnowskie Góry (Śląsk).

Łącznie z wolontariuszami (80 osób) ilość uczestników imprezy sięgnęła blisko 1000 osób! Zgodnie z duchem Olimpiad Specjalnych, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom uczestnictwa, które wręczał m. in. wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.
Pierwsza część imprezy, poświęcona była osobom niepełnosprawnym i zaczęła się o od sztafety lekkoatletycznej na hali sportowo – widowiskowej MOSiR.
Po zakończeniu zmagań lekkoatletycznych, uczestnicy imprezy przenieśli się do Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta, zakończona błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Ostatnie, a jednocześnie centralne akcenty Memoriału odbyły się na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie start głównej Sztafety, przerwany odśpiewaniem „Barki” o 21:37 rozpoczął się o 19:45. Wtedy też ruszyła silna i energiczna sztafeta złożona z największej jak do tej pory liczby przedszkoli stalowowolskich i przedszkolaków.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie LATOROŚL we współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Parafią pw. Św. Jana Pawła II oraz Duszpasterstwem Akademickim Baszta i Rycerzami Kolumba, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, a także stowarzyszeniem „Nadzieja”. Honorowy patronat nad imprezą objął Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Impreza została dofinansowana m.in. ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

{gallery}poMemorial18{/gallery}