Chińczycy z wizytą w Stalowej Woli

Takie wizyty to rzadkość – Wen Wu należy do ścisłego kierownictwa Liugong Machinery Corporation, firmy, która produkuje w Stalowej Woli maszyny budowlane. 12 kwietnia wraz z Hou Yubo, prezesem stalowowolskiego oddziału firmy odwiedzili starostę Janusza Zarzecznego. Podczas spotkania zapewniali, że zamierzają rozwijać zarówno produkcję, jak i cały tutejszy zakład. – Zależy nam szczególnie na rozwijaniu tutejszego centrum badawczo-rozwojowego, a także na stałym poszerzaniu asortymentu opuszczającego stalowowolski zakład – mówił Wen Wu.
Spotkanie było też okazją do przekazania strojów sportowych ufundowanych przez firmę Liugong Machinery Corporation dla strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli, w których to będą reprezentować swoją jednostkę, Powiat, a od teraz także i firmę Liu Gong, podczas licznych zawodów sportowych, w których biorą udział. – Bardzo się cieszymy, że możemy je wam wręczyć. Czujemy się częścią lokalnej społeczności i chętnie się z nią utożsamiamy – komentował Hou Yubo, prezes działającej w Stalowej Woli Liugong Machinery Corporation w Polsce.

Co ciekawe, delegacji kierownictwa firmy towarzyszyli chińscy dziennikarze specjalizujący się w tematyce gospodarczej. Realizują oni w Polsce reportaż o Nowym Jedwabnym Szlaku. Przy okazji chcą również pokazać Stalową Wolę, jako jedno z pierwszych miejsc w Polsce, gdzie funkcjonuje duża firma z chińskim kapitałem. – Chcemy współpracować ze stroną chińską na wielu obszarach. Jednym z nich jest edukacja. Informowałem o tym naszych chińskich partnerów już podczas wcześniejszych spotkań i efekt jest taki, że już niedługo przylecą z Chin pierwsi lektorzy, którzy będą prowadzili zajęcia z nauki języka chińskiego – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.