Rozdawaliśmy drzewka za makulaturę!

Już od samego rana przy Rupieciarni w Stalowej Woli oraz przy Zakładzie Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów pierwsi mieszkańcy oddawali makulaturę, wymieniając ją na specjalne kupony. Następnie, przed budynkiem Starostwa Powiatowego mogli zamienić je na sadzonki drzew i krzewów.

– W tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców naszego powiatu rekordową ilość ponad 8 tysięcy sadzonek, wśród których znalazły się m. in. modrzew europejski, świerk pospolity, borówka, głóg dwuszyjkowy czy pigwowiec. Akcja, jak co roku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, co utwierdza nas w przekonaniu, że jest ona potrzebna i ważna. Ma przede wszystkim ogromne znaczenie dla naszego środowiska, a sadzonki drzew i krzewów, które rozdawaliśmy są pożyteczne dla pszczół i na tym podczas tegorocznej akcji nam zależało – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

– W tym roku mieszkańcy powiatu stalowowolskiego w ramach akcji oddali ok. 20 ton makulatury, co z pewnością przyczyni się do ochrony wielu drzew przed wycinką – mówi Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno – Budowlanego i Środowiska w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

W akcję zaangażowało się wielu wolontariuszy, m.in. harcerze, pszczelarze, uczniowie, przedstawiciele stalowowolskich „morsów”, a także pracownicy Starostwa Powiatowego.

Oprócz sadzonek drzew i krzewów, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu ciekawych konkursach, które przygotowali pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli oraz Nadleśnictwa Rozwadów i Nowa Dęba.

Organizatorem akcji „Drzewko za makulaturę” był Powiat Stalowowolski. Naszymi partnerami byli: Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie w tym Nadleśnictwo Gościeradów, Nadleśnictwo Nowa Dęba, Nadleśnictwo Rozwadów, a także firma Agmar.
Akcja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.