Zapraszamy na WEEKEND DLA ZDROWIA 2018

 

Biuro zawodów będzie czynne w niedzielę od godz. 13:00 do godz. 16:00 w strefie startowej obok Miejskiego Domu Kultury. O godz. 15:00 ruszają „Biegi Nadziei Olimpijskich”, w których mogą startować najmłodsi biegacze. Natomiast start Biegu Głównego zaplanowano na godz. 16.30.

Jednocześnie w alejkach obok fontanny przy Miejskim Domu Kultury o godz. 15:00 w ramach „Weekendu dla zdrowia” działalność rozpocznie Miasteczko Profilaktyczne, w którym będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru poziomu cukru we krwi, będzie prowadzona również nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Będziemy mówić o profilaktyce, ale także o bezpieczeństwie, nie tylko tym zdrowotnym. Tego dnia będą z nami przedstawiciele Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli oraz Samodzielnego Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Stalowej Woli.

W Miasteczku Zabawy od godz. 15:00 najmłodsi będą mieli okazję m.in. wykazać się talentem plastycznym, a przedstawiciele organizacji pozarządowych z powiatu stalowowolskiego będą rywalizować podczas IV Spartakiady Stowarzyszeń.

Z myślą o najmłodszych, którzy rozpoczęli czas wakacji, Powiat Stalowowolski i Fundacja Fundusz Lokalny SMK przygotowała rodzinny konkurs plastyczny.
W ramach konkursu dzieci mają za zadanie przygotować plakat formatu A3 prezentujący pomysł na: „Promocję zdrowia wśród mieszkańców” lub „Promocję bezpiecznego zachowywania się na drogach publicznych lub zbiornikach wodnych lub w sieci internetowych przez dzieci i młodzież”.
Dzieci z gotowym plakatem i opiekunem prawnym zapraszamy na „Weekend dla zdrowia” na godzinę 15.00, wówczas wspólnie wypełnią ankietę wiedzy o powiecie stalowowolskim i Fundacji. Wśród uczestników rozlosowane będą atrakcyjne nagrody. Nagroda główna to ROWER!
Regulamin konkursu poniżej.

Od godziny 15.00 rusza także IV Spartakiada Stowarzyszeń organizowana przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego.
Zachęcamy stowarzyszenia do udziału, w rywalizacji na wesoło. Do udziału w Spartakiadzie Stowarzyszeń zapraszamy reprezentacje członków stowarzyszeń liczące min. 3 osoby. Ani wiek, ani ograniczona sprawność fizyczna nie są przeszkodami w rywalizacji stowarzyszeń. Każdy uczestnik znajdzie konkurencję, w której może wygrać. A do wygrania są atrakcyjne nagrody, m.in. bony na kwotę 700, 500 i 300 zł do agencji reklamowej.

Na chętnych czekamy jeszcze do czwartku (5 lipca). Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową: nitaka.pl@gmail.com, e.gul@stalowowolski.pl

Do pobrania:
Regulamin Rodzinnego Konkursu Plastycznego
Regulamin Spartakiady