Było zdrowo i sportowo

 

Na starcie „VI Stalowej Dychy” pojawiło się ponad 300 biegaczy z Polski, ale także z zagranicy. Tradycyjnie biegi rozpoczęli najmłodsi uczestnicy. Bieg główny rozegrany na dystansie 10 km rozpoczął się o godz. 16.30 i choć podczas startu pojawił się spory deszcz, nie przeszkodziło to w zaciętej rywalizacji.

W tym samym czasie dzięki przedstawicielom Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli, Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Stalowej Woli oraz „Ambulatorium” (SP ZOZ przy ul. Kwiatkowskiego w Stalowej Woli) w alejkach obok Miejskiego Domu Kultury stanęło Miasteczko Profilaktyczne działające w ramach Weekendu dla zdrowia. Pomiar ciśnienia krwi, poziomu cukru, nauka pierwszej pomocy przedmedycznej, szeroko rozumiana profilaktyka i bezpieczeństwo, to główne działania i tematy podejmowane w Miasteczku.

W tym roku w ramach współpracy z Fundacją Fundusz Lokalny SMK, która włączyła się w organizację Weekendu dla zdrowia, dla najmłodszych zorganizowano konkurs plastyczny dotyczący tematyki zdrowotnej i bezpieczeństwa. Oprócz tego startujący w konkursie musieli wykazać się m.in. wiedzą o powiecie stalowowolskim. Zwycięzca konkursu do domu pojechał rowerem!

Na sportowo, promując aktywność, dzień ten spędzili także przedstawiciele organizacji pozarządowych. IV Spartakiadę Stowarzyszeń przy współpracy z Powiatem Stalowowolskim zorganizowała Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego.
I miejsce zajęło Stowarzyszenie „Stalowi Patrioci”
II miejsce zajęło Stowarzyszenie „Szansa”
III miejsce zajęło Stowarzyszenie „Razem w Europie”

Organizatorami wydarzeń byli: Powiat Stalowowolski, Stalowowolski Klub Biegacza

Partnerzy: Miasto Stalowa Wola, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Stalowowolskiego