Nauczycielka CKU Wolontariuszem Roku 2018

To konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Ma na celu wyróżnienie osób, które działają wolontarystycznie w różnych sferach życia społecznego.
W tym roku tytuł ten przypadł Wioletcie Krzysztyniak – Janusz.
„…Zawsze służy pomocą, uśmiechem i dobrym sercem….”,„Sama dawno temu chodziłam do szkoły, a później jako rodzic trójki dzieci też miałam styczność z wieloma nauczycielami, ale takiego nauczyciela jak Pani Wiola, wrażliwego, ciepłego i oddającego się całym sercem działaniom, które wykonuje jeszcze nie spotkałam…” – tak postrzegają wolontariuszkę inni.
Wioletta Krzysztyniak – Janusz założyła Szkolne Koło „Pomocna Dłoń” w CKUiODiDZ. Od 9 lat inicjuje akcje wolontarystyczne, podejmowane w tej placówce. Działalność koła skupia się na czynnej współpracy z ośrodkami stalowowolskimi: Domem Pomocy Społecznej, Dziennym Domem Pobytu MOPS oraz Domem Dziecka. W ramach tej współpracy, wolontariuszki szkolnego koła, koordynowane przez Wiolettę Krzysztyniak – Janusz świadczą usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Wioletty Krzysztyniak – Janusz CKUiODiDZ współpracuje z różnymi instytucjami w zakresie przeciwdziałania bezrobociu. Wolontariuszka angażuje również członków koła wolontariatu do udziału w różnych lokalnych imprezach okolicznościowych na rzecz dzieci i osób potrzebujących, m.in na piknikach rodzinnych, piknikach z okazji Dnia Dziecka, zabawach karnawałowych w Domu Dziecka. Do wolontariuszek – kosmetyczek i fryzjerek podczas takich imprez ustawiają się zawsze długie kolejki. Wolontariuszka Roku 2018 wówczas nie tylko koordynuje pracę, ale również z wielką radością tworzy fantazyjne fryzury.
Jak sama zaznacza, ten tytuł to nie tylko jej zasługa, ale wszystkich członków koła.