Siódme "Drzewko za makulaturę" już za nami

Za każde przyniesione 5 kg makulatury do Rupieciarni, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz Zakładu Mechaniczno – Biologicznego Przetwarzania Odpadów prowadzonych przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, mieszkańcy otrzymywali talony. Następnie już na placu przed Starostwem Powiatowym wymieniali je na drzewka. Również w tym roku mieszkańcy otrzymywali sadzonki drzew i krzewów miododajnych, takich jak: dereń jadalny, głóg dwuszyjkowy, jarząb pospolity. Dzięki czemu sadząc je, mają także swój udział w ochronie pszczół.

Ponadto na mieszkańców czekały stoiska edukacyjno – informacyjne przygotowane przez Nadleśnictwo Rozwadów i Nadleśnictwo Nowa Dęba oraz Miejski Zakład Komunalny. Można było m.in. wziąć udział w interesujących konkursach czy też uzyskać informacje na temat recyklingu. Ponadto leśnicy zaprezentowali także hejnały myśliwskie grane na sygnałówce myśliwskiej.

– Oczywiście cały czas celem akcji jest edukacja ekologiczna, nasz wkład w poprawę jakości powietrza dzięki nowym nasadzeniom drzew, jak również troska o pszczoły, co ma związek z drzewkami miododajnymi, które rozdajemy mieszkańcom – mówi Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno – Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Akcję wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Partnerami „Drzewka za makulaturę” byli: Miejski Zakład Komunalny, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie wraz z podległymi jej Nadleśnictwami: Gościeradów, Rozwadów i Nowa Dęba, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, firma AGMAR – producent drzwi.

Ponadto w akcji pomagali harcerze z 54. Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej ZHP im. ppor. Bronisława Kochana, a także członkowie Stalowowolskiego Klubu Morsów „Lodołamacze”, jak również pszczelarze z terenu powiatu stalowowolskiego oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej.

{gallery}derendrzewko2019{/gallery}