Pokazali, że oni też mają swoje prawa

Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych organizowany jest w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Inicjatorem tego wydarzenia jest Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Szansa” w Stalowej Woli. To okazja do zwrócenia uwagi na problemy z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne, te edukacyjne, zawodowe, komunikacyjne, prawne, kulturowe jak i mentalne. To manifestacja tolerancji i równouprawnienia. W ten sposób stowarzyszenie chce pokazać i przypomnieć o istnieniu w Powiecie Stalowowolskim licznych organizacji i placówek działających na rzecz tych osób.

Marsz, w którym uczestniczyli niepełnosprawni, ich opiekunowie, rodziny, nauczyciele, terapeuci, wyruszył spod Bazyliki Konkatedralnej i przeszedł ulicami Stalowej Woli do Parku 24. Tu odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz, w którym udział wziął Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli i Tomasz Brymora, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli.
Starosta Janusz Zarzeczny podkreślał, że jest to wyjątkowy dzień dla osób niepełnosprawnych i że cieszy się, że po raz kolejny może w nim uczestniczyć.