Utrudnienia w ruchu podczas wyścigu Solidarności

W najbliższy piątek na drogi powiatu stalowowolskiego zawita 30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków. Trasa etapu wyścigu prowadzić będzie do Stalowej Woli od miejscowości Grębów, a następnie przez Nisko wróci na teren naszego powiatu od miejscowości Kłyżów do Stalowej Woli. Policjanci w celu zapewnienia płynności ruchu i bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy.

Wjazd kolarzy na drogi powiatu stalowowolskiego przewidywany jest na godz. 17. Peleton na teren powiatu stalowowolskiego wjedzie w Jamnicy, a następnie przejedzie przez miejscowość Nisko, Zarzecze, Kłyżów i Pysznicę do Stalowej Woli. Przez Stalową Wolę kolarze przejadą ul. Komisji Edukacji Narodowej i Al. Jana Pawła II. Wjazd od strony Pysznicy ul. Czarnieckiego.

Po Al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Chopina peleton przejedzie 3 okrążenia. Meta wyścigu usytuowana będzie na Al. Jana Pawła II w okolicy stacji paliw “Lotos”.

Zamknięcie ruchu na trasie nastąpi około 30 minut przed planowanym przejazdem kolarzy do czasu przejazdu samochodu z napisem “Koniec wyścigu”.

Przed wyścigiem od godz. 16 do godz. 17 na Al. Jana Pawła II trwać będzie Mini Wyścig “Solidarności”. Uczestnicy wyścigu będą pokonywać trasę na odcinku od skrzyżowania ul. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Floriańską.

Policja apeluje, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego, o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Funkcjonarisuze zwracją uwagę, aby podczas oglądania przejazdu peletonu, w sposób właściwy sprawować opiekę nad dziećmi i zwierzętami.

Źródło: KPP Stalowa Wola