Jest umowa, będzie OSA

Minister i starosta umowę podpisali w dniu 6 lipca 2019 roku w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Zgodnie z nią OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności, którą Powiat Stalowowolski zamierza utworzyć przy popularnej „budowlance”, zostanie dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Całkowita wartość tej inwestycji przy Zespole Szkół Nr 2 to 47 478 zł, z czego 23 379 zł stanowi dofinansowanie z MSiT.

– To kolejna inwestycja w ostatnich latach, która dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki wzbogaciła naszą bazę oświatową. Przecież tylko przy tej szkole MSiT dofinansowało wcześniej przebudowę i remont sali gimnastycznej oraz budowę Orlika Lekkoatletycznego. Dofinansowanie z tego resortu otrzymaliśmy również na przebudowę boiska sportowego przy LO im. KEN, a także na budowę boiska wielofunkcyjnego przy ZS Nr 1. Dziękuję za to wsparcie ministrowi sportu Witoldowi Bańce, ale dziękuję również wiceministrowi infrastruktury Rafałowi Weberowi, naszemu stalowowolskiemu parlamentarzyście, który w sprawach naszego powiatu pomaga nie tylko na swoim polu, czyli w temacie dróg, ale w razie potrzeby bez wahania puka do drzwi również innych ministrów – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. A wspomniany wiceminister Rafał Weber również uczestniczył w podpisaniu umowy na „Osę”.

OSA przy „budowlance” będzie składała się z siłowni terenowej oraz strefy relaksu. Na potrzeby siłowni, zainstalowane zostaną m.in. takie urządzenia jak: narciarz biegowy, motyl, wiosła, rowerek, czy wyciąg górny, natomiast w strefie relaksu znajdą się m.in. stolik do gry w szachy oraz stół do ping-ponga.

{gallery}OSA19W{/gallery}