Rozpoczął się nowy rok szkolny

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oficjalnie zainaugurował rok szkolny w Zespole Szkół Nr 2 w Stalowej Woli.
Zaznaczał, że obecnie szkolnictwo jest w okresie wielkich reform edukacyjnych. Teraz w szkołach ponadgimnazjalnych uczą się zarówno absolwenci podstawówek, jak i gimnazjów.
– Jest dużo zmian, ale jest porządek i ład w szkołach. Jesteśmy przygotowani do nowego roku szkolnego. Mimo, że jest „podwójny rocznik”, to w naszych szkołach nie ma przepełnienia. Nauka będzie odbywała się na jedną zmianę – zapewniał starosta.
Szczególnie witał uczniów pierwszych klas, dla których początek roku w nowej szkole może być stresujący. Zapewniał, że szkoły są nastawione serdecznie do uczniów.
– Chcielibyśmy żebyście osiągnęli zamierzone cele, żebyście mogli później podjąć naukę na studiach i przygotować się do dorosłego życia. To jest naszym głównym zadaniem i naszym celem. Kształcenie jest na pierwszym miejscu każdego człowieka. Trzeba kształtować nie tylko charakter, ale również przygotować się do pełnienia funkcji zawodowych. Macie taką szansę i wykorzystajcie ją dobrze. Życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, aby ten rok był dla was szczęśliwy, abyście byli zadowoleni i spełnieni – mówił starosta.

W tym roku szkolnym w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Stalowowolski 1 września naukę rozpoczęło dokładnie 4 494 uczniów, w tym 1 851 w klasach pierwszych.

Ogólna liczba uczniów w poszczególnych placówkach, w nawiasach uczniowie klas pierwszych:
Zespół Szkół Ogólnokształcących – 897 (423)
Zespół Szkół Nr 1 – 643 (357)
Zespół Szkół Nr 2 – 907 (372)
Zespół Szkół Nr 3 – 724 (304)
Centrum Edukacji Zawodowej – 862 (332)
Zespół Szkół Nr 6 Specjalnych– 203
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – 258 (73)