„Szlachetna Paczka” - mądra pomoc z szansą na zmianę

Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Stalowa Wola i okolice ruszyli do boju. 11 wolontariuszy Super W odwiedziło rodziny ze Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego, a 32 z tych rodzin zostały włączone do pomocy.
Wizją Szlachetnej Paczki jest mądra pomoc, co na pewno każdy definiuje indywidualnie. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie niezbędnych środków do życia dla rodzin najbardziej potrzebujących, wsparcie emocjonalne oraz motywowanie do zmian na lepsze. Wolontariusze dbają o to, aby rodziny biorące udział w projekcie były wiarygodne i naprawdę potrzebujące. To także oni dowiadują się czego dana rodzina najbardziej potrzebuje i sporządzają jej opis znajdujący się w bazie na www.szlachetnapaczka.pl.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do Tworzenia mądrej pomocy dla najbardziej potrzebujących. Internetowa baza rodzin Szlachetnej Paczki została otwarta 16 listopada.
W tym roku magazyn Szlachetnej Paczki Rejonu Stalowa Wola i okolice, gdzie Darczyńcy będą przywozić przygotowane przez siebie paczki, mieści się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Stalowa Wola – Osiedle Charzewice przy ul. Jaśminowej 6.
Finał akcji odbędzie w dniach 6-8 grudnia. Wtedy to wolontariusze będą osobiście przekazywać paczki rodzinom.
Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Szlachetnej Paczki www.szlachetnapaczka.pl.

Celem akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę.