Dziękujemy za wspieranie naszego szpitala

– Od lat mówię, że szpital to nasz priorytet. I nie jest to czcze gadanie, przypomnę tylko że przez całą ubiegłą kadencję wydaliśmy na inwestycje w nim prawie 60 mln zł, z czego 28,5 mln zł pochodziło z budżetu powiatu. Dbamy o szpital i nie uchylamy się od odpowiedzialności za funkcjonowanie tej placówki. Ale mimo, iż w nazwie ma „powiatowy”, tak naprawdę jest naszą wspólną sprawą. To placówka, która dba o zdrowie wszystkich mieszkańców i cieszę się, że to dobro, które czyni na ich rzecz, teraz do niej wraca. A wraca między innymi dzięki takim decyzjom, jak ta podjęta niedawno przez prezydenta Lucjusza Nadbereżnego oraz stalowowolską Radę Miejską o przekazaniu 300 tysięcy zł dla stalowowolskiego szpitala na niezbędne zakupy sprzętu do przeciwdziałania pandemii koronawirusa. Bardzo dziękuję miastu za ten piękny gest. Dziękuję również wielu mieszkańcom Stalowej Woli i całego powiatu za różne spontaniczne i fantastyczne akcje, jak choćby te polegające na szyciu maseczek ochronnych czy produkcji plastikowych przyłbic ochronnych dla pracowników szpitala. W przygotowywaniu maseczek osobiście uczestniczy również wielu samorządowców – radnych miejskich i powiatowych, jak choćby Leokadia Gugała, Barbara Domin, Dariusz Bańka, czy Ilona Kaczmarek. To wszystko jest niezmiernie ważne i potrzebne. Dziękuję również za pomoc i zaangażowanie naszemu posłowi i wiceministrowi ze Stalowej Woli Rafałowi Weberowi, który jak zawsze jest na posterunku i na którego możemy liczyć również i w tych trudnych chwilach – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Bezpośrednio w pomoc stalowowolskiemu Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu zaangażowało się również wiele firm, jak choćby Van Pur S.A. przekazując kwotę 200 tys. zł, Huta Stalowa Wola przekazując 100 tys. zł czy też firma THONI ALUTEC, która zaoferowała pomoc w zakupie sprzętu medycznego. Zapewnienie o przekazaniu dotacji w kwocie 50 tys. zł z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, na zakup środków zabezpieczenia indywidualnego dla naszych lekarzy i pielęgniarek przekazało też Ministerstwo Sprawiedliwości.
Z pomocą pospieszyły również: Marma Polskie Folie, Halmar, stalowowolski Miejski Zakład Komunalny, PHU Ogrodnik Stalowa Wola, Portka Jeans – Paweł Portka, a także stalowowolska Państwowa Szkoła Muzyczna. Ogromnym zaangażowaniem wykazują się również panie krawcowe ze stalowowolskich firm Firany-Markizeta, Alena Firany, Salonu Sukien Ślubnych „Anna”, a także panie z kostiumerii Miejskiego Domu Kultury oraz z Zakładu Krawieckiego Marysieńka Pysznica, które szyją maseczki ochronne dla pracowników szpitala.

Firm i osób prywatnych niosących różnego rodzaju pomoc naszej lecznicy każdego dnia przybywa. Wszystkim Darczyńcom dziękujemy, a tych, którzy chcieliby dołączyć do tego Szlachetnego Grona i bezpośrednio wesprzeć nasz szpital w walce z koronawirusem, informujemy o możliwości wpłacania środków pieniężnych na

 

konto SPZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli:

PKO Bank Polski SA

07 1020 4391 0000 6402 0175 6980

 

Każda, nawet najmniejsza pomoc jest ważna. Wspólne działania na rzecz naszego szpitala, to wspólna walka o bezpieczeństwo wszystkich Mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego. – A żebyśmy my byli bezpieczni, bezpieczni muszą być pracownicy naszego szpitala. I dlatego jako powiat – przy wykorzystaniu bazy hotelowej Zajazdu Sezam w Stalowej Woli, postanowiliśmy zapewnić i opłacić miejsca noclegowe wraz wyżywieniem dla personelu medycznego naszego szpitala, na wypadek sytuacji, w której konieczna byłaby jego izolacja. Musimy wspierać pracowników naszego szpitala, oni codziennie ryzykują dla nas swoje zdrowie – mówi starosta Janusz Zarzeczny.