Szpital otrzymał nowy respirator

– To najlepszy dowód na to, jak dobrze funkcjonuje współpraca na linii powiat – miasto. To nie pierwszy raz, gdy gmina Stalowa Wola na czele z prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym wspiera stalowowolski Szpital Powiatowy, zwłaszcza w ostatnim, trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa. Doceniamy to wsparcie i bardzo za nie dziękujemy – mówił starosta stalowowolski podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 19 maja w stalowowolskim szpitalu.

Zakupiony przez miasto za kwotę 89 tys. zł respirator, to sprzęt wysokiej klasy. – To urządzenie z górnej półki, model Elisa 600 firmy Löwenstein. Znakomicie sprawdza się w trudnych sytuacjach, gdy dochodzi do niewydolności oddechowej pacjenta. O klasie tego respiratora niech świadczy to, że rząd niemiecki zamówił 6 tysięcy sztuk dokładnie tego modelu. W naszym szpitalu mamy już 6 takich urządzeń, to jest siódme. Wszystkie będą funkcjonowały jeszcze przez wiele lat, mam nadzieję, że już niedługo – w ramach nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na realizację której to inwestycji bardzo czekamy – mówił podczas konferencji Aleksander Zieliński, lekarz kierujący oddziałem OAiIT.

Obecny na konferencji prezydent Lucjusz Nadbereżny podkreślił, że oficjalne przekazanie respiratora jest doskonałą okazją do złożenia przez stalowowolski samorząd podziękowań pracownikom lecznicy za ich oddaną pracę w trudnym czasie pandemii.

– Mam nadzieję, że najtrudniejsze momenty mamy już za sobą. Od początku jednak podkreślaliśmy, że nasi medycy muszą być wspierani profesjonalnymi narzędziami, dlatego miasto Stalowa Wola oprócz bezpośredniego wsparcia finansowego oraz dostarczania szpitalowi środków ochrony osobistej, postanowiło kupić sprzęt, który będzie potrzebny nie tylko w obliczu epidemii, ale i w przyszłości. W tym miejscu deklaruję również dalsze wspieranie stalowowolskiego szpitala, tak, aby mieszkańcy Stalowej Woli mieli zapewnioną jak najlepszą opiekę w momencie zagrożenia zdrowia lub życia – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.