Dzień Edukacji Narodowej w szkołach

16. 10. 13

W czwartek w stalowowolskich szkołach ponadgimnazjalnych odbywały się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W akademiach uczestniczyli starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Dzień Edukacji Narodowej to przede wszystkim okazja do złożenia nauczycielom i pracownikom oświaty podziękowań za codzienną pracę i trud wkładany w wychowanie kolejnych pokoleń. W tym wyjątkowym dniu starostowie odwiedzili Centrum Edukacji Zawodowej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz Liceum Ogólnokształcące im. KEN życząc nauczycielom satysfakcji z pracy, wielu sukcesów zawodowych i osobistych.

W Liceum Ogólnokształcącym im. KEN uhonorowano także nauczyciela matematyki Waldemara Rożka, który otrzymał tytuł honorowy Profesora Oświaty. Warto podkreślić, że w każdym roku grupa zaledwie 20 nauczycieli z całej Polski otrzymuje taki tytuł. Wnioski o nadanie tytułu składają organy sprawujące nadzór pedagogiczny do Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty, a wręcza je Minister Edukacji Narodowej.