II Forum Pszczelarskie w Stalowej Woli

15. 09. 15

Już 18 września 2015 roku, w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbędzie się II Forum Pszczelarskie, pt. "Stalowa pszczoła nie istnieje". Przedsięwzięcie jest poświęcone ochronie pszczół, a jego organizatorem jest Powiat Stalowowolski.

- Zorganizowana przez nas w ubiegłym roku pierwsza konferencja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że nie mieliśmy wątpliwości, iż w tym roku odbędzie się jej kolejna edycja. I tym razem spotkaliśmy się z ogromnym odzewem - swój udział zapowiedziało tak wielu pszczelarzy, właścicieli pasiek i producentów miodu oraz wyrobów pochodzenia pszczelego, że z powodu ograniczeń lokalowych musieliśmy zamknąć listę osób chętnych do udziału w konferencji - mówi Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację konferencji.

Podczas niej z prelekcjami wystąpią pracownicy takich instytucji jak: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli, Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Opolski, czy też Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Wykłady będą dotyczyły m.in. chorób oraz zagrożeń dotyczących pszczół, a także wsparcia finansowego na rozwój pasiek.

O ile zapisanie się do udziału w konferencji jest już niemożliwe, to zapraszamy zainteresowanych - nie tylko właścicieli pasiek, hodowców pszczół, rolników i działkowców, ale wszystkich mieszkańców na kiermasz, jaki będzie towarzyszył konferencji w ramach II Forum Pszczelarskiego. - Bo forum nie jest wydarzeniem adresowanym wyłącznie do pszczelarzy. Do uczestnictwa w nim zachęcamy również zwykłych mieszkańców. Podczas kiermaszu w bibliotece Międzyuczelnianej będzie można skosztować i zakupić przepyszne, naturalne miody z najlepszych pasiek - zapewnia naczelnik Janiec.