Najzdolniejsi otrzymali stypendia Powiatu Stalowowolskiego

19. 10. 30

Najzdolniejsi uczniowie i studenci otrzymali stypendia Powiatu Stalowowolskiego. To nagroda za uzyskanie bardzo wysokich wyników m.in. w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się podczas sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego 29 października 2019 roku. Te finansowe nagrody wręczali młodzieży przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszard Andres i wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.
O to stypendium mogli ubiegać się uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Stalowowolski oraz studenci zamieszkali na terenie Powiatu Stalowowolskiego lub będący absolwentami szkół prowadzonych przez Powiat Stalowowolski. Stypendium jest przyznawane za szczególne osiągnięcia i sukcesy uczniów i studentów uzyskane w roku szkolnym lub akademickim, poprzedzającym termin przyznania stypendium.

Stypendyści

Zespół Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące im. KEN

PAWEŁ DRZYMAŁA
Finalista Zawodów Centralnych XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

WOJCIECH GAJDA
Finalista XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej
Laureat III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” – z przedmiotu fizyka
Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
Uczestnik zawodów doświadczalnych II etapu LXVIII Olimpiady Fizycznej

HUBERT GRĄZ
I miejsce w Pucharze Polski „ Submission Fighting” w kategorii junior
I miejsce w XXVII Lidze BJJ w kategorii No Gi Junior
II miejsce w XXVII Lidze BJJ w kategorii Gi Junior
II miejsce w IX Mistrzostwach Polski No Gi Jiu Jitsu 2019 w kategorii Junior
III miejsce w 6. Grand Prix Polski w brazylijskim jiu jitsu w kategorii Junior
III miejsce w 6. Grand Prix Polski w brazylijskim jiu jitsu w kategorii U18

JAKUB KOŁOSIŃSKI
Finalista Olimpiady Geograficznej

WANESSA KRZYŻEWSKA
Złoty medal w sztafecie 4x400 m Mistrzostw Województwa Podkarpackiego U20
Vice-mistrzostwo Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Biegach Przełajowych U20
Vice-mistrzostwo Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w biegu na 400 m kobiet
Brązowy medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w biegu na 200 m kobiet U20

JULIA MAŚLACH
Finalistka w eliminacjach centralnych XLIII Olimpiady Artystycznej

GABRIELA MAZURKIEWICZ
Laureatka XXIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

FAUSTYNA PACHACZ
Finalistka XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

CEZARY SAGAN
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii trąbka

SARA STEĆ
Finalistka XLIII Olimpiady Artystycznej w sekcji historia muzyki

KACPER SZWEDO
dwa złote medale na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego juniorów młodszych U-18 w lekkiej atletyce w biegu na 200 m i 400 m
II miejsce na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego juniorów młodszych U20 w lekkiej atletyce w biegu na 400 m

ADAM TYSZKO
Laureat XLV Olimpiady Geograficznej

NATALIA ZIÓŁKOWSKA
Mistrzyni Juniorów Województwa Podkarpackiego w rzucie młotem na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów U-20

JUDYTA ZWOLIŃSKA
I miejsce w biegu na 300 m i II miejsce w biegu na 60 m w Halowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych
Dwa złote medale na 100 m i 200 m na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych U-18 w lekkiej atletyce
Dwa złote medale w biegu na 100 m i 200 m na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów U-20 w lekkiej atletyce
I miejsce w biegu na 300 m i III miejsce w biegu na 60 m w Halowych Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów U-20
Dwa złote medale w biegu na 100 m i 200 m w XVI Międzynarodowych Mistrzostwach Przemyśla
Złoty medal w biegu na 200 m na Międzywojewódzkim Meczu Podkarpackie – Śląskie – Świętokrzyskie – Małopolskie juniorów młodszych U-18

 

Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Władysława Sikorskiego

JULIA ŁEBEK
Laureatka nagrody I stopnia w III edycji realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Policjanci w służbie historii”

LAURA URBANIK
Laureatka nagrody I stopnia w III edycji realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Policjanci w służbie historii”

DANIEL ZIELIŃSKI
Laureat nagrody I stopnia w III edycji realizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Policjanci w służbie historii”

 

Zespół Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki

MARCEL KATA
I miejsce drużynowo w kwalifikacji generalnej chłopcy w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym
I miejsce w konkurencji ,,szkolenie Ogniowe’’ w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w 2019 w konkurencji Strzelanie z broni małokalibrowej
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w 2019 r.

SZYMON KULIŃSKI
III miejsce indywidualnie w konkurencji strzelanie chłopcy w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym
I miejsce drużynowo w kwalifikacji generalnej chłopcy w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym
I miejsce w konkurencji ,,szkolenie Ogniowe’’ w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych,
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w 2019 r. w konkurencji Strzelanie z broni małokalibrowej
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w 2019 r.

ADAM PAŁKA
Finalista w Finale Centralnym XLVIII Edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia (Poznań, 2019 r.)

SEBASTIAN PIŁAT
I miejsce – Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Lekkiej Atletyce 2019 – juniorzy U-20

ALEKSANDER SIEK
Laureat w Finale Centralnym XLVIII Edycji Turnieju Budowlanego Złota Kielnia

SARA STADNIK
Finalista XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (Niepokalanów, 10.06.-11.06.2019 r.)

URSZULA STÓJ
III miejsce indywidualnie w konkurencji strzelanie dziewczęta w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym
I miejsce drużynowo w kwalifikacji generalnej dziewczęta w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym
I miejsce w konkurencji ,,szkolenie Ogniowe’’ w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych
I miejsc w XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2019 r. w konkurencji Strzelanie z broni małokalibrowej
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w 2019 r.
II miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2018 r. w konkurencji strzelanie z karabinka 5,6 mm kbks.
I miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2018 r.

LAURA SZUBA
I miejsce drużynowo w kwalifikacji generalnej dziewczęta w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym
I miejsce w konkurencji ,,szkolenie Ogniowe’’ w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych
II miejsce w eliminacjach wojewódzkich do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych 2018 r.

MARCELINA WOŹNIAK
I miejsce drużynowo w kwalifikacji generalnej dziewczęta w Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym
I miejsce w XXIII Mistrzostwach Sportowo – Obronnych Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej

Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego
GABRIELA WARCHOŁ
III miejsce w IX Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Podatkach
udział w IX Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach

Centrum Edukacji Zawodowej

MATEUSZ KOPEĆ
VI miejsce w Halowych Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U18 w pchnięciu kulą
I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Lekkiej Atletyce w pchnięciu kulą
II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Lekkiej Atletyce w rzucie dyskiem

ŁUKASZ PĘZIOŁ
Finalista Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok B „Wynalazczość” – etap ogólnopolski
Finalista Konkursu „Żyj finansowo”

MARIUSZ WOJTALA
Finalista Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok B „Wynalazczość” – etap ogólnopolski

Studenci

MAŁGORZATA CENTARSKA - Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U23 w Chodzie Sportowym na 3000 m

STELLA RYZAK – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach:
Współautorka publikacji wydanej w amerykańskim czasopiśmie naukowym ,,Psychooncology’’ pt. ,,Ocena jakości życia ozdrowieńców po guzach mózgu okresu dziecięcego i wpływ choroby na jakość życia ich rodziców.’’
Brała udział w pierwszych tego typu badaniach w skali Europy będących już na etapie finalizacji, gdzie grupę badaną stanowią ozdrowieńcy po najgorzej rokującym z nowotworów OUN u dzieci.
Bierze aktywny udział w pracy Koła Naukowego Kliniki Neonatologii, Katedry Ginekologii SUM.
Była głównym organizatorem I Śląskiej Studenckiej Konferencji Neonatologicznej. Konferencja ta ma charakter krajowy i jest wydarzeniem naukowo - dydaktycznym kierowanym do studentów oraz lekarzy stażystów i rezydentów.