Rozmawiali o partnerstwie lokalnym

18. 01. 12

W piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli odbyło się spotkanie doradcze z zakresu budowania partnerstwa lokalnego. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele wielu instytucji, placówek, organizacji pozarządowych oraz pracodawców.

 Na zaproszenie starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Stalowej Woli Pawła Ciołkosza oraz przedstawicieli Międzynarodowego Centrum Partnerstwa Partners Network w Krakowie odpowiedziało wiele instytucji oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu stalowowolskiego.

- Cieszy mnie tak duża frekwencja i obecność Państwa, która w budowania partnerstwa na rzecz kształcenia ustawicznego osób dorosłych w społeczności lokalnej jest bardzo ważna. Chcemy wsłuchiwać się w Państwa głosy i wspólnie realizować tę cenną inicjatywę – mówił podczas spotkania starosta Janusz Zarzeczny.

Głównym celem warsztatów i spotkań doradczych jest budowanie partnerstwa lokalnego na rzecz edukacji osób dorosłych w oparciu o model LOWE (Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji) oraz zwiększenie dostępu osób dorosłych do różnych form uczenia się przez całe życie w powiecie stalowowolskim.

LOWE czyli centrum organizowania i animowania edukacji pozaformalnej dla osób dorosłych w ramach innowacyjnego projektu „modeLOWE Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji dla obszarów zdegradowanych i defaworyzowanych” działa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3, który jest jednocześnie jego koordynatorem.

Więcej informacji na temat projektu, realizowanych szkoleń oraz budowania partnerstwa na rzecz wsparcia LOWE można uzyskać drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..